Instagram’da Sunucudan Numara Silme. Instagram’da Sunucudan Numara işlemleri. Sunucudan numara silme. Instagram’da Sunucudan Numara Silme aşamaları. Uygulama son dönemlerin en çok kullanılan ve beğenilen sosyal agı olmayı başardı. Milyonlarca kullanıcısı ile instagram zirvedeki yerini aldı. Kullanıcılarına sunduğu çeşitli özellikleri ve güncellemeleri ile beraber rakip uygulamaları bir adım gerisinde bırakmayı başardı.

İnstagram uygulaması üzerinde telefon rehberiniz de yer alan kişilerin sahip olduğu hesapları bulabilmek için rehber senkronizasyonu yaparak numaraların tamamını sunuculara kaydediyor.  Ancak bu sayede numarası telefonunuzda kayıtlı olan kişiler uygulama içerisinde öneriler kısmında sürekli karşınıza çıkıyor.

Fakat Kullanıcılar bazı durumlarda bu önerileri kapatmak için hesap le telefon numarası arasındaki kapatma yolunu seçse de ne yazık ki bu durumda çok ta başarılı olamıyor.

Bu makalemizde öneri görmekten sıkılan kullanıcılar için instagram uygulaması için sunucudan numara silme işlemini konu aldık.  Ancak İnstagram telefonunuza yüklediğinizde hesaba giriş yaptığınız an rehber senkronizasyonu işlemi otomatik olarak gerçekleşecektir.

Fakat bu durum beni rahatsız ediyor derseniz aşağıdaki adımlar sorununuza çözüm olacaktır.

Not: Ancak Bu işlem için bilinmesi gereken en önemli bilgi ise instagram da yer alan telefon numaralarını sunucudan temizleme işlemi mobil cihazlardan gerçekleştirilmiyor. Fakat  Bu işlemi yapabilmeniz için bir bilgisayar tarayıcısına ihtiyacınız olacaktır.

 

İnstagram sunucularına kayıtlı olan kişileri temizleme;

1)İlk olarak instagram hesabımıza internet sitesi üzerinden giriş yapın.

2)Hesabınızda yer alan profil simgesine tıklayın.

R1 PROFIL

3)Açılan pencerede yer alan başlıklardan ayarlar menüsüne tıklayalım.

R2 AYARLAR

4)Açılan panelden Kişileri yönet başlığına tıklayın.

R3 KISILERI YONET

5)Açılan ekrandan Senkronize edilen kişiler alanı yer alır. Uygulamaya yüklenen kişileri bir liste halinde bu alanda göreceksiniz.

6)Bu alandan tümünü sil butonuna tıklayalım.

R4 TUMUNU SIL

Yukarıdaki adımların sonrasında telefon rehberinizdeki kişilerin sunucuya kaydedilmesi engellenecektir. Daha öncesinde kaydedilen numaralar sunucu üzerinden temizlenmiş olacaktır. Bu işlemleri başlatmadan önce mobil cihazınızdan instagram uygulamasına giriş yaparak Rehber senkronizasyonu özelliğini devre dışı bırakmanız gerekecektir.

Rehber senkronizasyonu özelliğini devre dışı bırakabilmeniz için Rehber senkronizasyonu özelliğini kapatma başlıklı makalemizden destek alabilirsiniz.

Canlı destek için 7/24 destek hattından ulaşabilir ve sorun çözümü için müşteri temsilcisinden destek alabilirsiniz.