Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da ‘Hareketlerin’ Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram’da ‘Hareketlerin’ Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

0

Instagram ve benzeri sosyal medya uygulamarının insan hayatında ne kadar yer kapladığını biliyoruz. Sosyal medya uygulaması Instagram, ‘Hareketlerin’ isimli yeni bir özelliğiyle bu sosyal medya platformunda harcanan zamanı ölçümleyip, ayrıca istenildiğinde bu zamanı kısıtlayarak saatlik sınırlar getirmemize yardımcı oluyor. Ayrıca uyarı halinde biz Instagram kullanıcılarını bilgilendirebiliyor.

Instagram’da harcadığımız ortalama süreyi görmek, o gün içerisinde Instgaram’da geçirdiğimiz süre toplamının ne kadar olduğunu kontrol etmek  için ekranda bulunan çubuklara dokunmamız yeterli olacaktır. Aşağıdaki resimde net bir sekilde nasıl yapıldığını görebileceksiniz. Bunun yanında ‘Günlük hatırlatma’ ve ‘Anında ilet bildirimlerini sessize alma’ özelliğinden de bahsedeceğiz. O gün Instagram’da geçirdiğiniz toplam süreyi görmek için herhangi bir çubuğa dokunmamız yeterli olacaktır.

 

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Günlük Hatırlatma: Gün içerisinde Instagram’da aktif olduğumuz süreyi sınırlandırma ve bunu günlük hatırlatma özelliğidir. Ayarladığımız süre mesela 2 saat diyelim; Instagram’da harcanılan vakit bu saat dilimini doldurduğunda, bizlere günlük olarak hatırlatma yapmaktadır.

‘Anında İlet’ Bildirimlerini Sessize Alma: Instagram’da gelen bildirimlerin tümünü değil de sadece istediğimiz bildirimi sessize alma özelliğidir. Bunun için yapmamız gereken  ‘Bildirim Ayarları’ seçeneğine dokunup, ardından ‘Anında İlet Bildirimlerini Sessize Al’ özelliğini açmamız yeterli olacaktır. Aktif olarak çok fazla bildirim alıyorsak bu bildirim sessize alma özelliği biz kullanıcılar için gayet yararlı olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA