İnstagram videoları donuyor ise ne yapmalı
İnstagram Videoları Donuyor Sorunu

Bu yazımızda Instagram‘da gönderileri arşivden çıkarma konusu ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Instagram‘da bir paylaşımı arşivden çıkarmak için, Gönderiler (Posts) arşivinize gidin. Ve ardından, Profilde göster (Show on profile) seçeneğine tıklayın.

Instagram’da arşivden çıkardığınız paylaşımlar, haber akışınızda (zaman tünelinizde) tekrar yayınlanır.

Haber akışınızda (zaman tünelinizde) paylaştığınız gönderileri düzenlemek için istediğiniz zaman arşivleyebilir veya arşivden çıkarabilirsiniz.

Instagram‘da bulunan paylaşımları arşivleme özelliği, gönderileri silmeden akışınızdan gizlediği için kullanışlı bir araçtır. Bir paylaşımı arşivlediğinizde, daha sonra tekrar görüntülemek veya hatta arşivden çıkarmak istemeniz durumunda, beğeniler ve yorumlar korunur.

Yıllardır kullandığınız bir Instagram hesabınız var ve (haber) akışınızı düşük çözünürlüklü anlık fotoğraflardan, videolardan temizlemek istiyor olabilirsiniz. Ya da hesabınızı iş için kullanmaya karar verdiniz ve bundan dolayı kişisel paylaşımlarınızı gizlemek istiyor olabilirsiniz.

İşte, Instagram paylaşımlarını arşivden çıkarmak için birkaç basit adımda yapmanız gerekenler!

Instagram Paylaşımlarını Arşivden Çıkarma

  • Android veya iPhone telefonunuzda Instagram uygulamasını açın. Giriş yapmadıysanız, Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Uygulama ekranında sağ altta yer alan profil simgenize dokunarak profil sayfanıza gidin.
  • Daha sonra, ekranın sağ üst köşesinde bulunan ≡ (üç çizgi) simgesine dokunun. Ardından, açılan menü listesinde Arşiv (Archive) seçeneğine dokunun.

Instagram'da Gönderileri Arşivden Çıkarma

  • Gönderi arşivi (Posts archive) başlığı altında bulunan arşivlediğiniz paylaşımlardan, arşivden çıkarmak istediğiniz paylaşımı açmak için dokunun.

Instagram'da Gönderileri Arşivden Çıkarma

  • Daha sonra, paylaşımın sağ üst köşesinde yer alan ⋯ (üç nokta) simgesine dokunu. Ardından, açılan menü listesinde Profilde göster (Show on profile) seçeneğine dokunun.

Instagram'da Gönderileri Arşivden Çıkarma

Bu yazımızda Instagram‘da gönderileri arşivden çıkarma konusu ile ilgili detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.