Instagram arama butonu özelliği kullanım yolları. Günümüzün dev sosyal medya platformu olan Instagram’ın bilinmeyen bir çok özelliği yer almakta. Bir çok kullanıcı uygulamayı rutin bilinen özellikleri ile kullanıyor. Dev sosyal medya platformu olan Instagram içerik bakımından oldukça zengin fakat bilinmeyen özellikleri mevcut.

Bu özelliklerden bir tanesi uygulama üzerinde yer alan kişi arama özelliği. Uyulama kullanıcılarına sunduğu kişi arama özelliğini bir büyüteç simgesiyle ile destekliyor.

Biz Instagram kullanıcıları kendi kişisel hesabımızda arkadaşlarımız yada hesabımıza eklemek istediğimiz kişileri araştırıyoruz. Bu işlemi uygulamanın sunduğu bu özelliği kullanıyoruz. Bu işlem için normalde uygulamanın alt kısmında yer alan büyüteç simgesine dokunup açılan ekranda arama bölümüne yazıyoruz.

Bu işlemi yaparken yani büyüteç simgesine dokunduğumuzda bize direk arama ekranı açılmamaktadır. Açılan ekran keşfet ekranı oluyor ancak bu sayfada üst kısımdaki arama alanından kişi arıyoruz.

İnstagram arama butonu

Bu adımları takip ettiğinizde işlem biraz uzamış oluyor. Tamda bu noktada İnstagram arama butonu özelliği devreye giriyor. Bir çok kullanıcı platformun sunduğu bilinmeyen bu özelliği hala bilmiyor. Sizler instagram’ın direk arama yapma özelliği olduğunu biliyor muydunuz.

Eğer sizlerde dev sosyal ağın sunduğu bu özelliği bilmiyorsanız bu makalemizden özellik hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Şimdi hep birlikte çok fazla bilinmeyen ancak nadir kişinin bildiği bu özelliğe değinelim.

İnstagram arama butonu özelliği

1)İlk olarak uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edin. instagram uygulama güncelleme için;

2)Uygulamanız güncel değilse play store üzerinden instagram uygulamasını güncelleyin.

3)Daha sonra uygulamayı kullanarak instagram hesabınıza giriş yapın.

4)Ana sayfanın alt kısmında yer alan büyüteç simgesine dokunduğunuzda keşfet sayfası ile beraber arama bölümü gelecek fakat siz bu adımı uygulamayın.

5)Amacınıza ulaşmak için yani keşfet sayfasına gitmeden arama yapmak için büyüteç simgesine uzun basılı tutun.

6)Açılan sayfa beyaz boş bir alan olacaktır. Bu sayfanın üst kısmına yer alan arama bölümüne kişi yada sayfa adını yazarak aradığınız kişilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Şimdi sizlerde büyüteç simgesine uzun basılı tutarak instagram’ın gizli kalan bu özelliğini kullanmaya başlayın. Bir sonraki yazımız  Instagram Yorum Güncelleme konusuna sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur.