Huawei P20 Lite güç tuşu arama reddetme aşamaları nelerdir? Gelişen teknoloji ile beraber telefon teknolojisi son zamanlarda oldukça gelişim gösterdi. Günümüzde kullanılan akıllı telefonlar sayesinde bir çok işimizi dışarıya çıkmadan kısa bir sürede halledebiliyoruz.

Mail hesaplarımız, Office programları ve benzeri bir çok uygulama sayesinde bilgisayar programlarını dahi telefonlarımızda sorunsuz kullanıyoruz.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile beraber bir çok uygulama ve sosyal ağ kullanımları yaygınlaştı. Sadece iş ve arama için değil sosyal medya platformlarında keyifli zaman geçirmek için oldukça iyi bir alternatif.

Bir çok akıllı telefon üretici markaları mevcut. Son zamanlarda Huawei piyasaya sunduğu telefonları ile gözleri üzerine çekmeyi başardı ancak tek bununla kalmadı. Marka kendi ürettiği modellerine eklediği özellikleri ile de kullanıcılarının beğenisini aldı. Huawei birbirinden farklı modelleri ile geldi ancak Huawei p20 Lite oldukça beğenildi. He modelin kendine özgü özellikleri mevcut fakat Huawei p20 Lite ile kullanıcılar oldukça mutlu.

Son zamanlarda p20 Lite kullanan kişiler güç tuşu ile gelen aramaları reddetme özelliği hakkında sorular sormaya başladı. Bizlerde bu makalemizde siz kullanıcılar için Huawei p20 Lite güç tuşu ile arama reddetme özelliğini inceleyip bu ayarı yapma adımlarını derledik.

Huawei p20 Lite güç tuşu ile arama reddetme adımları ilk duyulduğunda kulağa zor bir işlem olarak geliyor fakat çok kısa bir işlemle oldukça basit. Şimdi hep birlikte telefonun kullanıcılara sunduğu bu imkanı aşağıdaki adımları takip ederek inceleyelim.

Huawei p20 Lite güç tuşu ile arama reddetme adımları

1)Yapmanız gereken ilk işlem telefonunuzun güncel olup olmadığını kontrol edin. Telefonunuz güncel değilse telefonunuzu güncellemeyi unutmayın.

2)Telefonunuz güncel ise cihazınızdan arama menüsüne gelin. Yani son arama kayıtlarınızın olduğu alana gidin.

3)Sayfanın üst kısmında yer alan dört adet nokta bir kare simge halinde görünecektir. Bu simgeye dokunun.

Huawei p20 Lite

4)Sayfanın alt kısmına doğru açılan küçük menüden ayarlar sekmesine dokunun.

5)Ardından açılan sayfayı aşağıya doğru kaydırın. Sayfanın alt kısmında arama ayarları yazan bir başlık göreceksiniz.

6)Bu alandan Güç düğmesi aramayı sonlandır seçeneğinin karşısında yer alan anahtar simgesini açık hale getiri.

Tüm yapmanız gereken işlem bu kadar basit. Kısa ve anlaşılır bir yazı olduğunu düşünüyorum. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız Huawei P20 Lite Telefonda Rehber Ayarları konusuna göz atabilirsiniz.