Google teknoloji yatırımları gösterecek Pixel 6. CEO Sundar Pichai, Google’ın donanım yatırımlarından biraz bahsetti. Alphabet’in 2021 2. Çeyrek kazanç çağrısında Google CEO’su Sundar Pichai , Android 12, uzun vadeli strateji ve şirketin donanım yatırımlarından kısaca bahsetti.

Android 12, kişiselleştirme, yapay zeka ve hatta gizlilik açısından Google için büyük bir itici güçtür. Pixel 6, beklendiği gibi bu girişime öncülük edecek ve Google teknoloji yatırımlarını” sergileyecek.

Bu çip üzerinde sistem, şirketin Qualcommun ABD pazarındaki hakimiyetinden kurtulmasını umarız.

Google’ın tasarım ve üretim sürecinde Samsung ile birlikte çalıştığı iddia ediliyor. Whitechapel, Google’a iPhone’larda Apple’a benzer şekilde Pixel 6 donanımı üzerinde daha fazla kontrol sunacak ve beş yıla (veya daha fazla) kadar Android güncellemesine izin verebilir.

Google Teknoloji Yatırımları Gösterecek Pixel 6

Google’ın bir sonraki amiral gemisi serisi. Olmasını beklediğimiz Google Pixel 6 serisi, tahmini olarak önümüzdeki ekim ayında piyasaya çıkacak. Firma, Pixel serisinde çok fazla sızıntı vermesiyle tanındığı için yakın. Zaman içinde bu konuda daha fazla detay görebiliriz.

Google Teknoloji Yatırımları Gösterecek Pixel 6

Pixel 3’ten bu yana Pixel serisi akıllı telefonların lansman tarihleri birkaç ay önceden ortaya çıkıyor. Pixel 6’nın tasarımı konusunda bazı söylentiler mevcut. Ancak bundan daha önemlisi, bugün seri ile ilgili bazı yeni teknik detaylar ortaya çıktı. Ayrıca bu söylentiler şirketin geleceği açısından da büyük önem taşıyor.

Google, Google I/O 2021’deki radikal yeniden tasarımı tanıttığından bu yana Android 12 hakkında epeyce konuşuyoruz. Yeni tasarım dili, zevkinize nasıl hitap ettiğini anlatan Material You olarak adlandırılıyor.