Google takvim etkinliğinde düzenleyici değiştirme, sahipliğini başka bir kişiye devredebilir ve bu kişiyi düzenleyici yapabilirsiniz.

Web’de Google Takvim’i ziyaret edin ve düzenlemek istediğiniz etkinliği seçin. Etkinliği ayrıntı sayfasından yapabilirsiniz.

Etkinliğin açılır penceresinde, Seçenekleri görüntülemek için sağ üstteki üç noktayı tıklayın. “Sahibi Değiştir”i seçin.

Google Takvim Etkinliğinde Düzenleyici Değiştirme

Etkinlik ayrıntısı sayfasında, sağ üstteki Diğer İşlemler kutusunu seçin ve “Sahibi Değiştir”i seçin.

Ekran goruntusu 2022 08 01 115326

Ardından, yeni sahibin adını veya e-posta adresini girin ve önerilerden kişiyi seçin. Seçtiğiniz kişinin güncel bir etkinlik katılımcısı olması gerekmez.

Varsayılan mesajı kullanır, düzenler veya kendinizinkini girebilirsiniz. Bitirdiğinizde “Sahibi Değiştir”e tıklayın.

Ekran goruntusu 2022 08 01 115417

Not: Yinelenen bir etkinlik için düzenleyiciyi değiştirirseniz, bu gelecekteki tüm etkinlikleri etkiler. Yazma sırasında, bir dizideki yalnızca bir etkinliğin sahipliğini aktaramazsınız.

Yeni sahip , mesajınızı içeren bir e-posta ve kendisini toplantının düzenleyicisi yapmak için bu değişikliği kabul etmesi için bir bağlantı alacak.

Birisi size bir toplantı aktarırsa, değişikliği kabul etmek için e-postadaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Ekran goruntusu 2022 08 01 115619

Doğrudan Google Takvim’deki etkinliğe yönlendirileceksiniz ve alt kısımda toplantının yeni sahibi olduğunuzu belirten kısa bir mesaj göreceksiniz . Oradan olay görünür ve sanki siz yaratmışsınız gibi çalışır.

Bir Google Takvim etkinliğinin düzenleyicisini değiştirme olanağına sahip olmak kullanışlı bir özelliktir. İster acil bir durum ortaya çıkar ve planladığınız bir etkinliğe ev sahipliği yapamazsınız. Organizatör görevini kolayca başkasına verebilirsiniz.

Google takvim etkinliğinde düzenleyici değiştirme makalemiz umarım yararlı olmuştur.