Jüri, kişisel kullanıcılar için Google + ‘nın değeri konusunda hâlâ kararsız olabilir, ancak küçük işletmeler için Google+ göz ardı edilemez. Google+, küçük bir işletmenin çevrimiçi varlığını artırmak için kullanabileceği başka bir sosyal ağ değil, aynı zamanda Google arama sayfalarında görünürlüğü en üst düzeye çıkarmak için de nihai kaynaktır.

Google + ‘da olmak her küçük işletme için bir zorunluluktur çünkü platform Google Arama ile birlikte çalışır. Buna, arama sonuçlarında potansiyel olarak daha yüksek sıralama, ilgili Google for Business hizmetleriyle entegrasyon ve doğrudan arama sayfalarında konum ve yol tarifleri, telefon numarası, fotoğraflar, incelemeler ve daha fazlası gibi temel iş bilgilerini sağlayarak müşterileri çekme becerisi dahildir. Google+ ayrıca, Google+ “Çevrelerinizdeki” kişilerden yalnızca Google’da işletmenizi arayan kişilere kadar, yayınları, özel teklifleri, fırsatları ve diğer içeriği geniş bir kitleye tanıtmanıza olanak tanır.

Bununla birlikte, Google + ‘da bir hesaba kaydolmaktan ve gönderi paylaşmaktan çok daha fazlası vardır. Google + ‘yı küçük bir işletme olarak etkili bir şekilde kullanmak, müşterileri çekmek ve onlarla etkileşim kurmak için bir stratejiye sahip olmakla ilgilidir. Business News Daily, başlamanıza yardımcı olmak için işletme sahiplerine, sosyal medya uzmanlarına ve diğer pazarlama uzmanlarına Google+ ile nasıl başarıya ulaştıklarını sordu. İşte Google + ‘yı kullanarak işletmenizi büyütmek için yapacakları ve yapmayacakları şeyler.

google

Google+ nasıl kullanılır: Yapılacaklar

SEO değerinden yararlanın

Google+ ile diğer tüm sosyal ağlar arasındaki ana fark, Google’dan gelen sosyal ağ olmasıdır. Bu, Google + ‘yı kullanmanın en büyük avantajlarından birinin SEO değeri olduğu anlamına gelir. İşletmeler, Google+ Yerel Sayfalarını (haritalar listeniz) ve Google+ İşletme Sayfalarını birleştirerek bundan yararlanmalıdır. Bu küçük değişiklikle, bir işletmenin konuma dayalı aramalarda zirveye çıkma olasılığı daha yüksek olacaktır. Bir sayfayı ilk kez kurarken, gerçek mekanda faaliyet gösteren bir mağazaya sahip işletmeler, işletme türü olarak Yerel İşletme veya Mekanı seçmeyi akılda tutmalıdır.

Görselleri kullanın

Google+ sayfanıza işletme genel merkezinizin resimlerini eklemek, kullanıcıların sayfayla etkileşimde kalmasına yardımcı olur. Ayrıca, yerel olarak doğrulandıysanız, bu görüntüler markanızın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) görünecektir. Genel olarak, nerede olduğunuzu ve ofislerinizin ve çalışanlarınızın gerçekte neye benzediğini görebilirlerse, kullanıcılar işletmenizle çevrimiçi çalışırken kendilerini çok daha güvende hissedeceklerdir.

İçeriği stratejik olarak paylaşın

İşletmemizin büyük bir kısmı web sitemiz aracılığıyla potansiyel müşteriler elde etmektir ve Google + ‘dan çok sayıda önemli trafik gördük. İşe yaradığını bulduğumuz hile, önce sayfanız olarak yayınlamanız, ardından bu gönderiyi dahil olduğunuz topluluklarla paylaşmak için kişisel profilinizi kullanmanız gerektiğidir. İnsanlar kişisel bir bağlantıyı tercih eder, bu nedenle bağlantıya yalnızca bağlantı atma yerine tercihen soru biçiminde kişisel bir yorum eklediğinizden emin olun. Bu, yorum, + 1 ve paylaşım alma olasılığınızı artıracaktır.

Rel = publisher etiketiyle yazarlık talep edin

İşletmeler için en iyi Google+ ipucum, G + ‘da mutlaka yapılacak bir şey değil, ancak işletmenizin sayfasını büyütecek: rel = publisher işaretlemesini web sitenizde uygulayın. Bu, Google+ sayfanızla web sitenizi birbirine bağlar, böylece biri sizi Google’da aradığında, sayfa bilgileriniz arama sonuçlarının sağ tarafında görünür. Arama yapan kişiler daha sonra sayfanızla ilgili bilgileri görüntüleyebilir ve doğrudan arama sonuçlarından takip edebilir. Bu, ağdaki hedef kitlenizi sürekli olarak büyütmenize yardımcı olacak hızlı, tek seferlik bir görevdir.

Gönderilerinizin öne çıkmasını sağlayın

Yazılarınızı kalın, italik ve girinti ile biçimlendirin.
İlanlarınıza dikkat çekici resimler ekleyin. Gönderilerinizde # hashtag’leri kullanın, böylece arama yapan diğer kullanıcıların mini blog gönderilerinizi bulma olasılığını artırın.

Hedef kitlenizi aktif olarak büyütün

Büyük bir takipçi kitlesi kazanmak için çalışın. Sizi kendi çevrelerine eklemeleri umuduyla çevrelerinize kişiler ekleyin. Aynı sektördeki insanlara, potansiyel müşterilere ve profesyonel tanıdıklara odaklanmayı seviyorum. Belirli sayıda takipçiye ulaştığınızda, Google’da organik bir arama sonucunda göründüğünüzde bu numara bağlantınızın yanında görünecektir. Ek olarak, çevrelerinizdeki çok sayıda takipçi, Google ile otoritenizi güçlendirir ve bu da arama sıralamanızı iyileştirir.

Hedef kitlenizi hedefleyin

Basit görünebilir, ancak ödevinizi yapmak, içeriğinizin uygun kitleye ulaşmasını sağlamak için uzun bir yol kat edebilir. Ürününüzün tüketicileri neyi sever? Ne tartışıyorlar? Büyük ölçüde erkek mi kadın mı? Doğu Kıyısı’nda mı yoksa Batı Kıyısı’nda mı bulunuyorlar? Doğru kişilere ulaşmayan içeriklerle zaman kaybetmek istemezsiniz.

Sitenize +1 düğmesi ekleyin

En önemli şey, insanların web sitenizi paylaşmasını ve + 1’lemesini sağlamaktır. Bu, sitenizde +1 düğmesine sahip olmak ve kullanıcıları tıklamaya teşvik etmek anlamına gelir. Google+ + 1 / paylaşımların, Google arama sıralamalarını iyileştirmede, diğer üç büyük sosyal ağdaki (Facebook, Twitter, LinkedIn) benzer miktardaki beğenilere / paylaşımlara göre çok daha fazla etkiye sahip olduğunu bulduk. Bu, Google+ komutlarını diğer sosyal ağlara göre daha az doğrudan etkileşime girmeyi düşünen insanları şaşırtabilir, ancak Google + ‘nın değerinin çoğunlukla perde arkasında olduğunu anlamak önemlidir: Birisi sitenizi bir paylaşım veya +1 ile desteklediğinde, bunun daha iyi olduğuna dair göstergeler vardır. Gmail kişilerini ve hatta Twitter ve Facebook’tan Google madenlerini içeren diğer sosyal bağlantıları içeren genişletilmiş Google ağlarındaki kişiler için sitenizin görünürlüğü!

Bir topluluk oluşturun

Topluluklar, topluluğunuzu kime yönelik olarak hazırladığınıza bağlı olarak, sektörünüzdeki diğer kişilerle, potansiyel müşterilerle ve stratejik ortaklarla bağlantı kurmak için harika olan yeni ve az kullanılan bir Google+ özelliğidir. Örneğin, yönetilen bir hizmet sağlayıcısının pazarlama müdürüyüm. İdeal müşterilerimiz yerel şirketlerdir, bu nedenle ilçemizdeki işletmeler için özel bir topluluk oluşturdum. Ayrıca, sosyal medya söz konusu olduğunda bizimle aynı seviyede olan sektörümüzdeki diğer kişilerle sorular sorabileceğimiz ve tartışabileceğimiz, yönetilen bir hizmet sağlayıcılar topluluğuna dahiliz. Henüz yaratılmamış pek çok topluluk var, oraya girin ve oyunda öne geçin!

İnceleme isteyin

Müşterilerinize ulaşarak ve yorum bırakmak için Google+ bağlantınızı sunarak onlardan olumlu yorumlar alın. İncelemeler, işletmeniz için güvenilirlik oluşturmanıza ve rakiplerinizin arasından sıyrılmanıza yardımcı olacaktır

Diğer işletmeleri takip edin

Sektörünüzdeki diğer işletmeleri ve rakamları takip edin. Bu, potansiyel iş fırsatlarına yol açabilir veya sizi ilgili sektör haberleri ve güncellemelerinden haberdar edebilir.

Google+ nasıl KULLANILMAZ: Yapılmaması gerekenler

İşletme sayfanızı talep etmeyi unutun

İşletmelerin yapması gereken temel şeyler, işletme sayfalarını ayarlamak veya talep etmektir.
En kolay yol, Google’a işletmenin adını almak ve orada zaten bir sayfa olup olmadığına bakmaktır, yoksa, www.google.com/business adresine gidip bir tane ayarlayın. Daha sonra, yerel türde bir işletme iseniz, adresi doğruladığınızdan emin olun. Ayrıca, web sitenizi (varsa) bağlayın ve sitenize “takipçi düğmesi” ni ekleyin. Oradan, profilinize içerik eklemek isteyeceksiniz, örneğin kendinizden biraz bahsederek.

Profilinizi ihmal edin

Öncelikle ve en önemlisi, ilgili tüm işletme bilgilerinin Google+ işletme sayfanızda doldurulduğundan emin olun. Önemli ayrıntıları atlamayın ve işletmenizin olabildiğince çok resmini eklediğinizden emin olun. Profilinizi doldururken, sıralamak istediğiniz anahtar kelimeleri ve müşterilerinizin işletmenizi bulmak için kullandıkları anahtar kelimeleri kullandığınızdan emin olun. Google+ bunu yapmanıza izin verdiği için profilinizdeki web sitenizdeki önemli sayfalara bağlantı verdiğinizden de emin olun. Bunlar, çevrimiçi görünürlüğünüze yardımcı olacaktır. Müşterilerin medya içeren profillerle etkileşime girme olasılığı daha yüksek olduğundan video ve görüntüleri olabildiğince çok kullanın.

Müşterilerin size gelmesini bekleyin

Google + ‘nın takipçilerle etkileşimde bulunma konusundaki olağanüstü açıklığından yararlanın. Facebook’ta müşterilerinizle iletişim kurmak çok zordur çünkü Facebook, işletme sayfanız aracılığıyla onlara ulaşmanıza izin vermez. Önce size ulaşmaları gerekir. Müşterilerinize proaktif olarak ulaşabilseydiniz Facebook’ta sahip olacağınız gücü hayal edin. Onlara indirimler, kuponlar sunabilir veya sadece kontrol edip bir ilişki kurmaya devam edebilirsiniz. Google+ ile yapabileceğiniz tam olarak budur. Google+, istediğiniz kadar iki yönlü sohbete izin verir. Size ulaşmadan önce gönderilerinizdeki kişileri etiketleyebilirsiniz. Bu harika. Devam edin ve müşterilerinizle konuşmaya ilk giren siz olun, onların size gelmesini beklemeyin!

“Çevreler” i unutun

Müşterilerinizi segmentlere ayırın. Çoğu işletmenin farklı müşteri türleri vardır ve mümkünse Google + ‘da farklı çevrelere müşteriler ekleyin. Bu, hedeflenen içeriği daha fazla damlatmanıza ve hedef kitlenizle etkileşim kurma şansınızı artırmanıza olanak tanır.

Spam kullanıcıları veya topluluklar

Bir toplulukta çok fazla gönderi paylaşmaya başladığınızı düşünüyorsanız veya çok sinir bozucu olduğunuzu düşünüyorsanız, büyük olasılıkla öyledir. Deneyimlerimize göre, G + ‘daki kişiler bir sebepten dolayı oradalar ve spam gönderenleri bir mil öteden seçebiliyorlar. Bir spam gönderen olarak kara listeye alınırsanız, bu listeden çıkarken ve toplulukta ilerleme kaydetmekte çok zorlanacaksınız.

Google + ‘yı diğer ağlarla karıştırın

Sayısız yemek fotoğrafı, bebek resmi, yaşam tarzı fotoğrafı görüyorum. Hepsi Facebook veya Pinterest vb. İçin harikadır, ancak Google + ‘yı iş için kullanıyorsanız DEĞİL.

Google + ‘yı diğer Google sayfalarıyla karıştırın

Bir marka ile yerel sayfa arasındaki farkı karıştırmayın. Google’ın yeni My Business özelliği size bir Marka sayfası, Hizmet
Bölgesi sayfası ve Vitrin sayfası oluşturma seçeneği sunar. Temel fark, Hizmet Alanı ve Vitrin sayfalarının doğrulayabileceğiniz fiziksel bir konuma sahip olmasıdır (Google yerel sayfalarına eşdeğer), ancak bir Marka sayfası daha çok fiziksel bir vitrini olmayan ulusal veya uluslararası işletmeler içindir.

Google + ‘yı sosyal medyada ekmek ve tereyağınız yapın

Google+ hakkında akılda tutulması gereken bir nokta, kullanıcı sayısının ve daha da önemlisi, etkileşimde bulunan kullanıcı sayısının Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya güç merkezlerinden çok daha düşük olmasıdır. Bu nedenle, küçük bir işletme Google + ‘ya girmeye karar vermeden önce, bunun daha geniş sosyal stratejileriyle nasıl uyumlu olduğunu ve hedef kitlelerinin bu kanalın aktif kullanıcıları olup olmadığını anlamak önemlidir. Diğer bir deyişle, Google+ için önemli bir “yapmama”, onu sosyal stratejinin merkezi haline getirmektir. Tamamlayıcı bir çaba olmalıdır.