Google Arama Motoruna Gelecek Yenilikler

Google arama motoru’na hem anahtar kelimeleri girebilme hem de sonuçları görüntüleyebilme taraflarında yenilikler getirecek.

Bu yeniliklerin önümüzdeki aylarda kullanıcılar tarafından görüntülenmeye başlanacağı tahmin ediliyor. Örnek vermek gerekirse çok yakında kullanıcıların sorularına, daha yazmayı bitirmeden cevap almaya başlamalarına yardımcı olabilecek birtakım güncellemeler gelecek.

Google Arama Motoru'na Gelecek Yenilikler

Arama kutusuna bir şeyler yazmaya başladığınızda, Google arama motoru otomatik tamamlama tavsiyeleriyle birlikte çeşitli rozetler karşınıza çıkaracak. Ayrıca ilişkilendirilmiş konular ve kategoriler de gösterilecek. Böylelikle kullanıcıların ilgili sonuçlara daha hızlı şekilde ulaşması hedefleniyor.

Arama sonuçları  Google’ın daha fazla videolara daha fazla sorumluluk vermesini bekliyoruz. Google’a göre bu, kullanıcıların sonuçlarda gördüğü içerik biçimi türlerini çeşitlendirmeye hizmet etmekte. Şirket, önceliği görsel içeren sonuçlara veren ve mobil cihazlarda sonsuz kaydırma merkezli bir yaklaşım üzerinden gidiyor. Bizler de kaydırdıkça ilgili konuları göreceğiz. Bir şehre baktığınızda, önemli yerlerin fotoğraflarını, oraya gitmek için yol tariflerini, mevcut hava durumunu ve gezginler için ipuçlarını görebilirsiniz. Ayrıca, arama sonuçları, şehri ziyaret etmiş içerik oluşturucuların videolarını da içerebilir.

Google Arama Motoru

Google Arama Motoru Yenilikleri;

Google, bazı derinlemesine arama özelliği hakkında da bilgi verdi. Bunlar insanların arama alışkanlıkları hakkındaki izlenimlere ve sonuçlara dayalı olarak geliştirilmiş. Daha fazla ayrıntı görmek veya önemsediğiniz şeylere odaklanmak için ilgili konuları ekleyip kaldırabiliyorsunuz. Farkında olmadığınız şeyleri keşfedebiliyorsunuz. Google, Oaxaca’nın plajlarını ve müzik geleneklerini örnek olarak kullanıyor. Bu özellik, gezileri planlamak için fikir edinmenize yardımcı olabilir.

Bu, ilgili aramaların bir evrimi gibi görünüyor. Sonuçları daha mantıklı bir şekilde düzenleyerek insanların konuları keşfetmesine yardımcı olmak için basitleştirilmiş. Ve birleşik bir yaklaşım olarak tanımlanıyor. Sonuç olarak, her şey aramayı basitleştirmek ve ihtiyacınız olan veya ihtiyacınız olduğunu bilmediğiniz bilgileri bizlere daha hızlı ulaştırmakla ilgili.

Google CEO’su, bu projelerin birçoğunun hala keşif ve test aşamasında olduğunu söylüyor. Ayrıca birçoğunun neye dönüştüğünü merak ettiğini belirtiyor. Google, özellikle ana işini yeniden düşünmek söz konusu olduğunda yavaş hareket ettiğini biliyoruz. Ancak Google’ın Google Arama Motorunun yanıt veren bir yanıt makinesinden daha fazlası olabileceğine inanıyor. Bu yüzden Google’ın sınırlarını merakla bekliyoruz.

Son Güncelleme 1 Şubat 2023 Yazar Mustafa Kemal Erdem