WhatsApp profiline Avatar ekleme adımlarını genel başlıklarıyla anlatmaya çalıştık.

Whatsapp avatar;  Günümüz sosyal medyalarında ve web sitelerinde kullanılan insanların küçük boyutlu çizgi film karakterine benzeyen görselinin olduğu küçük pencereye verilen isimdir. Çağımızda avatar denilince akla gelen ilk kavram budur. Karikatüristik oluşturulan bu küçük resim sizi temsil eder ve artık sizin avatarınız olmuştur. Bu avatarı yaptığınız sohbetlerde kullanabilir eğlenceli içerikler oluşturabilirsiniz.

WhatsApp Avatar Ne İşe Yarar?

Whatsapp Avatar, oluşturulduğunda Whatsapp profil resmi yerine kullanılabilir. Ayrıca oluşturduğunuz bu avatar ile 36 çıkartmadan oluşan bir paket oluşturabilir yaptığınız sohbetlerde emoji gibi duygu durumuzu ifade eden bu çıkartmalar kullanabilirsiniz. Bu durum hem sizin hem de sohbet ettiğiniz kişinin eğlenmesini sağlarken duygularınızın karşıya daha net geçişini sağlar. Gün geçtikçe kendini geliştiren Whatsapp uygulaması daha önce çıkartmalar seçeneğiyle kullanıcılarını cezp ederken bunu bir üst kademeye taşıyarak Whatsapp avatar oluşturmaya imkan sağlamıştır.

WhatsApp Avatar Nasıl Oluşturulabilir?

Whatsapp avatar oluşturmak için Whatsapp açın ve sağ üst köşede bulunan üç dikey noktaya tıklayın, önünüze gelen sekmede Ayarlar seçeneğini seçin. Şuan ayarlar bölümündesiniz ve çıkan seçenekler arasında Avatar simgesine dokunun. Burada görselleri kullanarak size benzeyen bir avatar oluşturun. Bu avatarın tüm özelliklerini tercihinize göre şekillendirebilirsiniz.

WhatsApp profiline Avatar ekleme

Göz yapısı, rengi; saç şekli ve rengi; kıyafet türleri ve makyaj özellikleriyle de kadın kullanıcıları kendine çekebilir. Erkek kullanıcılar için bulunan saç stilleri ve kıyafetleri de göz ardı edilemez nitelikte.

Avatar WhatsApp' ta Nasıl Kullanılır

WhatsApp profiline Avatar ekleme?

Whatsapp avatar, profil resmi olarak kullanabilmek için Whatsapp uygulamasına girin. Sağ üst köşede bulunan dikey üç noktaya tıklayıp Ayarlar seçeneğini tıklayın. Burada bulunan profil resminizin üzerine tıklayın ve daire içinde bulunan resminizin sağ alt köşesindeki kamera simgesini tıklayın. Karşınıza son seçenekte Avatar bulunan bir pecere açılır. Avatar seçeneğini tıklayarak daha önce oluşturduğunuz Avatarınızı kullanabilir ve bu ayarları kaydederek profil resminizi değişebilirsiniz.

Hem profil resmi, hem de sohbetlerinizde kullanabildiğiniz avatarınız hazır. Ruh halinize göre sevdiklerinizle paylaşabilir duygularınızı size benzeyen küçük bir resimle daha iyi ifade edebilirsiniz.

WhatsApp profiline Avatar ekleme adlı içeriğin genel adımlarını sizlerle paylaştık. Umarız yararlı olmuştur.

Sonraki: WhatsApp gelen aramaları açamıyorum