Dijital pazarlama her geçen gün daha fazla büyümektedir. Google Ads reklam planlamasını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz

 

Reklam planlaması, hizmet sağladığınız gün ve saatler içerisinde reklamlarınızın yayında olmasıdır. Hizmet sağlamayacağınız günlerde ve saatlerde reklamlarınızı aktif etmeniz, reklamlarınızın verimli olması gereken saatler ve ya günlerde yeterince verim almayabilirsiniz.

Bir e-ticaret butik firması olduğunuzu düşünelim. Pazar günü dönüşüm sayınız fazla ve hafta içi pazartesi günü dönüşümleriniz düşük.

Pazar günü ve Pazartesi günü bütçeniz ve TBM aynı olmamalı. Pazartesi Gününden boşa giden bütçenizi kısıp Pazar gününe eklemeniz daha fazla dönüşüm almanızı sağlayacaktır.

Reklam planlamasını doğru yaptıktan sonra, elinizde en yoğun trafiği ve dönüşümü aldığınız gün ve saatler olacaktır.

Trafik alıp, az dönüşüm aldığınız gün ve saatlerden kısarak, fazla dönüşümün olduğu gün ve saatlere ekleme yaparak daha fazla dönüşüm elde edebilirsiniz. Bu da bütçenizin boşa gitmemesine ve size daha fazla dönüşümün gelmesine sebep olacaktır.

Seçtiğiniz kampanyaya ayarlanan veya var olan bir reklam zamanlamasını görmek ve ayarlamak için tıkladığımız alandır İyi/Kötü performans gösteren gün ve saat verilerinin bir arada bulunduğu bir veri kombinasyonu.

Sadece gün bazında (saat olmadan) analiz yapabileceğiniz ortalama günlük verilere ulaşabileceğiniz alan.

Hangi gün olduğunun bir önemi olmadan saat bazında almış olduğunuz iyi/kötü dönüşüm veri kombinasyonuna ulaşabilirsiniz.