Ana Sayfa Haberler Sosyal Medya İçin Video Düzenleyicileri

Sosyal Medya İçin Video Düzenleyicileri

25
0

Sosyal medya için video düzenleyicileri özel olarak tasarlanmış olan bazı video düzenleme programlarından bahsedeceğiz.

Sosyal Medya Gonderileri Olusturmak Icin En Iyi 7 Video Duzenleyici
Windows için harika video düzenleyiciler ve Mac için ücretsiz video düzenleyiciler sıkıntısı yoktur . Acemi veya uzman olmanız farketmez, gereksinimlerinizi karşılayan bir şey bulacaksınız.Peki ya özellikle sosyal medya için videolar yapmaya ne dersiniz? Video düzenleyicinizden ihtiyaç duyacağınız özellikler, bir YouTube videosu yapıyorsanız isteyebileceğiniz özelliklerden oldukça farklıdır .Peki, Facebook, Twitter, Instagram ve diğerleri için eğlenceli videolar yapma konusunda uzmanlaşmış video editörleri hangileridir?

1. Kapwing

Sosyal Medya Gonderileri Olusturmak Icin En Iyi 7 Video Duzenleyici 1

Kişisel sosyal medya videoları yapıyorsanız (bir marka için viral pazarlama kampanyası oluşturmaya çalışmak yerine), ailenizin ve arkadaşlarınızın seveceği içerik türleri iyi test edilmiştir.

Kolajlar, memler, saçma sapan çıkartmalar, GIF’ler ve slayt gösterileri, tam olarak ne iletmeye çalıştığınıza bağlı olarak iyi çalışır.

11858 teknik destek

Kapwing, muhteşem ücretsiz araç yelpazesiyle bu tür videolar yapmak isteyenlere hitap ediyor. Bir meme oluşturucu, montaj oluşturucu, slayt gösterisi oluşturucu ve daha fazlasını bulacaksınız . Hatta videolarınıza metin altyazıları ekleyebilir, videonuzu tersine çevirebilir ve videonuzu daha sosyal medya dostu bir dosya türüne dönüştürebilirsiniz.

Uygulama aynı zamanda kreasyonlarınıza bir parça profesyonellik eklemenize izin verecek başka kullanışlı araçlar da sağlar. Videonuzu kırpmanın ve kırpmanın, geliştirmeler eklemenin ve hızı ayarlamanın yollarını içerir.

Sonuç olarak, Kapwing mevcut en kullanışlı ücretsiz kayıt gerektirmeyen çevrimiçi video düzenleyicilerden biridir.

2. Wave-Video

Kapwing, sosyal medyada popüler olan video türlerini yapmak için araçlar sunar, ancak Wave’in editörü, sosyal medyaya özgü özellikler içerir.

Uygulama, videoları masaüstü ve mobil cihazlarda görüntülemek üzere özelleştirmenize olanak tanır ve yüklemeyi planladığınız ağ için doğru oranı seçmenize olanak tanıyan bir araca sahiptir. Aralarından seçim yapabileceğiniz 30 oran vardır.

Diğer özellikler arasında 300.000 telifsiz müzik parçası ve 200 milyon stok video, özelleştirilebilir yazı tipleri, filigran desteği ve çeşitli şablonlardan oluşan bir kitaplık bulunur.

3. Horizon

Çoğumuz telefonumuza portre yönünde videolar kaydediyoruz. Ancak, video düzenleme dünyasında bu ciddi bir sahte pas. Portre videoları çok fazla aksiyonu kaçırır, çok fazla yer harcar ve göze rahatsızlık verir.

Horizon, telefonunuzu dik tutarken bile videoları yatay olarak kaydederek sorunu çözer.

Ve ağlarına çok sayıda canlı aksiyon içeriği göndermek isteyenler için daha da iyi haberler var. Horizon, telefonunuzun jiroskopunu kullanarak, videonuzu her zaman yere paralel olacak şekilde otomatik olarak ayarlar.

Düzenleme söz konusu olduğunda, Horizon 60 ve 120 FPS ağır çekim desteği, sekiz filtre, üç video seviyelendirme seçeneği ve dosyayı yüklemek için daha küçük hale getirmek için çözünürlüğünüzü düşürmenin bir yolunu sunar.

İndir: Horizon Android | iOS

4. Foodie

Sosyal medyada oldukça popüler olan bir başka video türü de yemeğinizin görüntüleridir. Bize nedenini sormayın, öyle.

En son mutfak tasarımınızın (veya mutfak kabusunun) videosunu kaydetmeyi seven biriyseniz, akıllı telefonunuza Foodie’yi yüklemelisiniz.

Foodie, hem fotoğrafçılara hem de kameramanlara hitap edecek özelliklere sahiptir. Her biri belirli bir yiyecek türü için tasarlanmış 30 filtre vardır. Ayrıca mevsimsel temalar ve yukarıdan aşağıya videolar düşünülerek özel olarak oluşturulmuş bir araç paketi sunar.

İndir : Android | iOS

5. Cidade Video Düzenleyici

Sosyal Medya Gonderileri Olusturmak Icin En Iyi 7 Video Duzenleyici 2

Şimdiye kadar incelediğimiz dört uygulamanın tümü, yüksek kaliteli çıktı oluşturmaya odaklanıyor. Evet, hepsi bir şekilde sosyal medyaya özel, ancak yine de ciddi kullanıcıları hedefliyorlar.

Peki ya ölçeğin diğer ucu? Sadece çabucak aptalca ve eğlenceli bir şey yaratmak istiyorsanız nereye dönmelisiniz? Windows kullanıcısıysanız, Cidade’in Video Düzenleyicisini öneririz.

Uygulama, videonuza ekleyebileceğiniz çok sayıda çıkartma, baloncuk ve diğer animasyonlar deposu sunar. Hatta bazı animasyonlu ifadeler bulacaksınız. Ayrıca metin ekleyebilir, görsellerin ekranda ne kadar kalacağını kolayca ayarlayabilir ve uygulamanın çeşitli efektlerinden yararlanabilirsiniz.

Ama endişelenme. Uygulamanın hafif yürekli doğasına rağmen, yine de storyboard tabanlı bir video düzenleyici ve olağan düzenleme araçları paketi bulacaksınız.

İndirin: Windows için Cidade Video Editor

6. Lapse It

Sosyal Medya Gonderileri Olusturmak Icin En Iyi 7 Video Duzenleyici 3

Çeşitli sosyal ağlarda gezinerek birkaç dakika geçirin ve zaman atlamalı bir videoya rastlamanız uzun sürmez.

Timelapse videoları bir masaüstü bilgisayarda yapmak oldukça kolaydır. Hatta standart bir videoyu çok fazla sorun yaşamadan hızlandırılmış bir videoya dönüştürebilirsiniz. Ancak, mobilde seçenekleriniz sınırlıdır.

Lapse Muhtemelen en iyi çözümdür. Gün batımlarını, gece manzaralarını, açan çiçekleri ve diğer uzun süreli olayları kaydetmeyi seviyorsanız, bunu denemelisiniz.

Uygulamanın işleme motoru 1080p videolar oluşturabilir, mevcut videoları ağır çekim veya hızlandırılmış formata dönüştürmek için düzenleyebilirsiniz ve hızlandırılmış düzenleme aracı, videonun kesin hızını (240x’e kadar) ayarlamanıza olanak tanır.

Lapse Çekim sonrası seçenekleri arasında çok sayıda filtre ve videoları kırpma, zaman damgaları ekleme, kare orana dönüştürme (Instagram için) ve ters oynatma desteği bulunur.

Kreasyonlarınızı H264, MP4, MOV ve FLV formatlarına aktarabilirsiniz.

İndir: Android için Lapse It | iOS

7. Kizoa

Sosyal Medya Gonderileri Olusturmak Icin En Iyi 7 Video Duzenleyici

Kizoa, yalnızca web’de ve iOS’ta kullanılabilen bir sosyal medya video düzenleyicisidir.

Uygulama, ücretsiz olarak kullanılabilen video girişleri ve video çıkışlarından oluşan bir kitaplık, müzik ve ses üst üste bindirme yeteneği , bir kolaj oluşturucu ve bir slayt gösterisi oluşturucu da dahil olmak üzere, sosyal medya için eğlenceli videolar oluşturmak için ideal kılan çeşitli özelliklere sahiptir .

Kizoa’nın mobil versiyonunun kullanımı kolaydır. Basit kaydırma hareketlerini kullanarak videolarınızı mükemmelleştirebilirsiniz, metin ekleme ve renkleri geliştirme gibi görevler ise bir açılır menüyü kullanmak kadar basittir.

Uygulama reklamsızdır ve kullanmak için kaydolmanız gerekmez.

İndirin: iOS için Kizoa

Sosyal Medyada Öne Çıkmanın Diğer Yolları

Fotoğraflarınızdan eğlenceli filmler oluşturmak için telefonunuzdaki fotoğrafları da kullanabilirsiniz . Elbette sosyal medyada öne çıkmanın tek yolu ilginç, eğlenceli veya ilginç videolar yapmak değil. Adobe Spark Post’u kullanarak harika sosyal medya grafikleri de oluşturabilirsiniz.

Kendinizi kalabalıktan ayırmak ve takipçilerinizi büyütmek istiyorsanız, sosyal medya fenomeni olmak için temel haklara sahip olduğunuzdan emin olun.

Sosyal medya için video düzenleyicileri hakkında hazırladığımız makalemizi okuduğunu için teşekkür ederiz.