Ana Sayfa Sosyal Medya Google Ads Reklam Nasıl Verilir

Google Ads Reklam Nasıl Verilir

0

Google Ads Hesap Oluşturma: Google reklam hesabınızı oluşturmak için ads.google.com adresine giriş yapıp, hemen başlayın butonuna tıklayın. Bir mail adresi ile hesabınızı kolayca oluşturmaya başlayacaksınız.

Mail adresiniz üzerinden kayıt işlemlerini yaptıktan sonra hesap kurulumunu tamamlayabilmeniz için adımları tamamlamanız gerekiyor.  İlgili bölümleri doldurarak faturalandırmayla ilgili bilgilerinizi hesabınıza ekleyiniz. Tüm işlemleri tamamladığınızda kolay modda temsilen oluşturduğunuz kampanyayı hemen silebilirsiniz.

 

Anahtar kelime planlayıcı: Yeni anahtar kelime çalışmalarını edinebileceğiniz, anahtar kelimelerle ilgili oluşan rekabet bilgileri veya haftalık/aylık ortalama arama hacimlerini görebileceğiniz bir araçtır.

 

Reklam önizleme: Reklamlarınızın hedeflediğiniz bölgelerde ve dillerde gösterim alıp almadığınızı ya da ne kadar gösterim aldığınızı kontrol etmenizi sağlamaktadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kitle yöneticisi: Hesabınızdaki kitle listelerini, kitlelerin kaynaklarını ve mevcut kitleleriniz ile ilgili tüm analizleri bulup inceleyebileceğiniz bir alandır. Elinizdeki müşteri bilgilerini hesabınıza aktarıp yeniden pazarlama kitlelerini elde edebilmek için öncelikle bu alandan gereken entegrasyonları tamamlamanız gerekecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Portföy Teklif Stratejisi: Birden fazla kampanya oluşturabilmek için otomatik teklifleri gerçekleştirip, yönetebileceğiniz alandır.

 

Negatif anahtar kelime listeleri: Bir veya birden fazla kampanyanızda kullanabileceğiniz elemek istediğiniz kelimeler ile negatif anahtar kelime listeleri oluşturmanızı sağlayan bölümdür.

 

Paylaşılan bütçeler: Google reklamlarında oluşturulan bütçeler kampanya özelinde belirlenmektedir. Birden fazla kampanyanız bulunuyor ise bu aracı kullanarak ortak bir bütçe de belirleyebiliyorsunuz.

Yerleşim hariç tutma listeleri: Görüntülü reklamlar oluştururken reklamlarınızın görüntülenmesini istemediğiniz bölgeleri, yerleşim yerlerini, Youtube kanallarını, Youtube video içeriklerini ya da uygulamaları seçerek yönetebileceğiniz alandır.

Toplu İşlemler: Bu sekmeyi kullanarak hesabınızla ilgili toplu işlem ya da güncellemeler yapabileceğiniz alandır.  Bu sekmeyi kullanarak hesabınızda komut dosyalarını da çalıştırabiliyorsunuz.

Ölçüm: Hesabınızla ilgili dönüşümleri oluşturma veya dönüşümlerin analiz edebileceğiniz sekmeleri içermektedir.

Faturalandırma: Bu sekmede hesabınızla ilgili faturalandırmalarınız ve ödeme yöntemlerini, bağlı diğer araçlarınızı ve yapmış olduğunuz ödemeleri görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA