Siz değerli okuyucularımızla bu makalemizde Facebook’tan E-posta Bildirim Ayarlarının nasıl yapılandırılacağını paylaşacağız.

Tartışmasız en popüler sosyal medya ağı olan Facebook‘ta kullanıcıların son zamanlarda yaşamış olduğu en büyük problemlerden biri haline gelen bildirimler, oldukça can sıkıcı hal almış durumdadır. Özellikle de Facebook’ta tanınan ya da arkadaş sayısı çok olan kullanıcıların almış oldukları bildirimler oldukça fazladır. Bu bildirimlerin Facebook’ta tarafınıza bildirilmesi normal, ancak açılan e-postanıza da bildirimlerin gelmesi, durumu içinden çıkılmaz bir hale getirmektedir. Facebook’ta gelen bildirimlerin E-postanıza gelmesini istemeyen kullanıcılar, bu yazımızı okuduktan sonra bu problemlerini giderebilecektir. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak Facebook Hesabımıza” giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Daha sonrasında ekranın sağ üst tarafında yer alan ok işaretine tıkladıktan sonra açılan menüler içerisinde Ayarlar” bölümüne tıklıyoruz.

Facebook’tan E posta Bildirimlerini Nasıl Ayarlarım 2

  • Açılan sayfaının sol tarafında yer alan menüler içerisinde bulunan “Bildirimler” kısmına tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Facebook’tan E posta Bildirimlerini Nasıl Ayarlarım 3

  • Sonrasında karşımıza Bildirim Ayarları” başlığı altında bir pencere açılacaktır.
  • “E-posta” kısmının sağ tarafında yer alan Düzenle” menüsüne tıklıyoruz.

Facebook’tan E posta Bildirimlerini Nasıl Ayarlarım 4

  • İşlemlerimizin son adımında karşımıza gelecek olan ekranda NELERİ ALACAKSIN” başlığı altında seçenekler sunacaktır.
  • Seçenekler içerisinde “Sadece Hesabınla, güvenlikle ve gizlilikle ilgili bildirimler” seçeneğinin seçilmesi durumunda, Facebook üzerinden gelen bildirimlerin hepsi artık “E-posta” adresine gelmeyecektir. Yalnızca sizin için özel olan bilgiler mail adresine gönderilecektir.

Facebook’tan E posta Bildirimlerini Nasıl Ayarlarım 5

İyi gezintiler dileriz.