Ops!!! Yoksa yanlış kişiye veya sohbete mi mesaj gönderdiniz?!

Hemen hepimizin şimdiye kadar mutlaka Facebook Messenger’da yanlış kişiye veya gruba (yanlış) mesaj gönderdiği olmuştur. En iyi senaryo ile “Ops! Yanlış sohbet!” diye eklemiş ve doğru grup veya kişi ile sohbete devam etmişsinizdir. En kötü senaryo ise, yanlışlık yazdığınız mesaj gruptaki birisi hakkında (hoşuna) gitmeyecek bir mesajdı ve bu mesajın sonuçları ile yüzleşmeniz artık zaman meselesi!

Facebook Messenger’a gelen son güncelleme, kullanıcıların bir kişiye veya gruba gönderdikleri hatalı mesajları, gönderdikleri andan itibaren 10 dakika içerisinden silebilmelerine olanak sağlayarak, yaşanabilecek bu tür zor durumlara çözüm sunmayı hedefliyor. Daha önce sadece kendi sohbet görünümünüzde (sohbet geçmişinizde) mesajları silebiliyordunuz.

Facebook Messenger’da yanlış kişiye ve gruba mesaj gönderdiğiniz (yanlış) mesajı silmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Silmek istediğiniz mesaja dokunun ve uzun süreli basılı tutun.
  • Sohbet penceresinin alt kısmında çıkan ‘Kaldır –Sil– (Remove)’ simgesine dokunun.
  • Daha sonra ‘Herkesten Kaldır (Remove from Everyone)’ seçeneğine dokunun.

Facebook Messengerda Yanlış Kişiye Gönderilen Mesajı Silme 1

  • Silme işlemini onaylamak için açılan pencerede ‘KALDIR (REMOVE)’ seçeneğine dokunun.
  • Mesajınız artık ne siz ne de bir başkası tarafından görülmeyecek. Eğer yeterince hızlı olur, hızlı davranabilirseniz mesajınızı kimse görmeden silebilirsiniz…
  • …fakat bir şeyler (bir mesaj) sildiğiniz görülecek.

Facebook Messengerda Yanlış Kişiye Gönderilen Mesajı Silme 2

Yukarıdaki son iki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi, sohbetteki tüm kişiler, sildiğiniz mesajı göremeseler bile bir şeyler sildiğinizi görecekler. Bu özelliğin (mesaj silme) Facebook Messenger uygulamasına özel olduğunu, Facebook Messenger Lite uygulamasında olmadığını belirtmekte fayda var.