Face ID sıfırlama nasıl yapılır işlem aşamaları nelerdir soruları sizlerin aklınıza takılıyorsa çözümü için doğru adrestesiniz demektir. Bir çok kullanıcı geçtiğimiz aylarda Apple’ın gelen İOS 16 güncellemeleri ile bir çok özelliğe sahip oldu ancak bazı sorunlar meydana geldi.  Bu güncelleme ile birlikte App Store Face ID  çalışmıyor sorunu yaygınlaştı.

Face ID ana amacı olan güvenlik biz kullanıcılar için sadece bu sebebi içermiyor. Bir çok kullanıcının tercih sebepleri kullanım kolaylıklarıdır. Örneğin anlık yapılan bir yüz taraması ile tekrar şifre girmenize gerek kalmaz.  Bu makalemizde Face ID sıfırlama nasıl yapılır? Face ID ayarlarını nasıl değiştirebiliriz bu konulara değindik.

Face ID Sıfırlama Nasıl Yapılır

Bazı kullanıcılar Apple Store üzerinde Face ID etkin fakat indirme işlemi yapmak için bu özelliği kullanamadığını belirtmektedir. Sizlerde bu sorunu yaşayan kullanıcılar içerisinde yer alıyorsanız, uygulama indirirken yada satın alırken Apple Kimliğinizi girmek zorundasınız demektir. Bu orun için Aşağıda yer alan konuları inceleyelim;

Face ID ayarlarını değiştirme adımları

Kullandığınız telefonunuzun ayarlar kısmından Apple Store ve İTunes ayarlarını kapatıp yeniden  açmayı deneyin.

1)Telefonunuzun ayarlar menüsüne gidin.

2)Açılan sayfadan Face ID ve Parola menüsüne bulun ve üzerine dokunun.

3)Bir sonraki adımda devem edebilmek için Telefonunuzun ekran kilit şifresini girin.

4)Karşınıza açılan ekrandan, İTunes ve App Store’ u kapatın bir süre bekledikten sonra bu özelliği yeniden açın.

Bu işlemlerin ardından Face ID ayarlarınızı yeniden yapılandırmış olacaksınız. Şimdi bir sonraki merak edilen konumuzun cevabına geçelim.

Face ID silme adımları

1)Yapmanız gereken ilk işlem telefonunuzun ayarlar menüsüne ulaşmak olacaktır.  Telefonunuzun ayarlar menüsüne gidin.

2)Açılan ekranda yer alan Face ID ve Parola bölümüne gidin.

3)Bu aşamada telefonunuzun ekran kilit şifresini isteme ihtimali yer alır.

4)Açılan ekrandan ise Face ID ‘yi Sıfırla seçeneği yer alıyor üzerine dokunun.

5)Hemen ardından Face ID’yi yeniden ayarlamak için, Face ID’yi ayarla butonuna tıklayın.

6)Son adımda ise ekranda yer alan İTunes ve App Store üzerinde Face ID kullan seçeneğini seçip kullanıma devam edebilirsiniz.

Yukarıda sizler için Face ID silme ve yeniden ayarlama adımlarına değindik. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Sizlerde Face ID’yi sıfırla nasıl yapılır? Sorusunun cevabını arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir.  Face ID ayarlarını değiştirme sıfırlama ve benzeri alanlarda bilgi almak isterseniz. Sayfamızı ziyaret ederek ve sorularınızı cevaba uaşacaksınız..