İlk olarak Windows 11 işletim sisteminin ilk büyük güncellemesi önümüzdeki ay geliyor. Genel kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için yeni özellikler ve yamalar getirerek bizleri heyecanlandırmaktadır.

İkinci adımımız ise güncellemlerin Şubat ayında çıkacak olan Stora bağlantısını dört gözle bekliyoruz.

Şimdi ise Microsoft’ta Windows+ cihazlarının baş ürün sorumlusu Panos Panay’ın açıkladığı gibi, platforma kaç Android uygulamasının geleceği konusunda şimdilik bir bilgi yok.

Bundan önce, üçüncü taraf geliştiriciler, Windows 11′de Android uygulamalarını barındırmak için işlem yapmaya başladı.

Örneğin, WSATools Android APK yan yükleyici uygulamaları bizler için daha değerli.

PC’de yeni bir dönem ” başlıklı Microsoft basın bülteni Android ekosistemini kendi çatısı altında birleştiriyor. Makale , Android uygulamalarının kullanılacağı genel ön izleme hakkında ayrıntılar sağlar.

google android resim 2
Ardondan Windows üzerinden artık çoğu uygulama indirilebilir durumda.
Çin sosyal medya platformu Bilibili’ye sızdırılan özelliğin erken ekran görüntüleri, arayüzün nasıl görüneceğini gösteriyor. 
Ardından henüz işlem aşamasında Windows 11’deki Android uygulamalarını inceleyeceğiz. Resmi basın bülteninde de belirtilen isteğe bağlı bir güncelleme olacaktır. 

Bir ekran görüntüsü “Android için Windows Alt Sistemini” indirilebilir olarak göstermektedir.
Diğer ekran görüntülerinde WeChat gibi Android uygulamaları bulunmaktadır. Doğrudan Windows 11 sistemimizde Android uygulamaları bulundurmamız gerekmektedir.
Panay’a göre, bilgisayar talebi ve kullanımında önceliği üç trend belirleyecek. Hibrit çalışmanın yükselişi, eğlencedeki değişim ve günlük görevler için değişen tüketici alışkanlıkları.

Android uygulamalarının resmi olarak Windows işletim sistemine sahip olması demek. Kullanıcıların dokunmatik ekranlı Windows 11 PC’lere ilgisini artırmak demek.

Windows 11 kullanıcılarının birçoğu bu aşamalarda birçok detayın açıklanması için merakla beklemektedir.

WhatsApp gibi birçok popüler uygulamanın masaüstü istemcilerini sizler için hazırladık. Windows 11 PC’lere Android uygulamalarını kurarken doğru uygulama için işlem yaptığımızı teyit etmeliyiz.