Ana Sayfa İnceleme CANON 85MM f/1.8 USM ÖZELLİKERİ VE FİYATI

CANON 85MM f/1.8 USM ÖZELLİKERİ VE FİYATI

0

Siz de portre fotoğrafçısıysanız kesinlikle almanız gereken lensler arasına ismini yazdıran Canon 85MM f/1.8 USM; objektifi,  f/1.8 diyafram açıklığı sayesinde çok iyi çekimler yapmanızı sağlıyor. Tabi hızlı odaklanması ayrıca bir artı. Bunun yanı sıra persfpektif’i daraltığı için de dar bir kadraj sunuyor.

canon-ef-85mm-f1-8-usm-z

Net ve keskin görüntüler elde etmenizi sağlayan Canon 85MM f/1.8, tüm diyafram değerlerinde aynı netlik ve keskin fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Ayrıca bunun dışında harika bir bokeh kalitesi ile de kullanıcıların Canon 85MM f/1.8 tercih etmeleri için ayrıca bir etken. Diyafram açıklığı dairesel olan 85mm, odak dışında kalan bölgelerde de yumuşak bir geçiş sağlayarak yüksek bokeh kalitesi sunuyor. Bu durumda netlediğimiz bölgenin bokeh‘ten sıyrılarak daha net, belirgin ve keskin bir şekilde ön plana çıkmasını sağlıyor.

Bunların yanı sıra diyafram değeri sayesinde ışıktan çekinmenize gerek yok; tripod olmadan da açık diyafram değerlerinde oldukça rahat çekim yapmanızı sağlıyor.

Best_portrait_lens_budget_DCM135.kit_group.Canon85_1

Halka tipi ULTRASONİK netleme motoru son derece sessiz bir şekilde çalışıyor ve oldukça hızlı bir odaklama sistemi bulunuyor. Hızlı ve sessiz odaklama yapan USM sistemi sayesinde de anlık gelişebilecek durumlarda net  fotoğraflar çekmenizi sağlıyor, 85MM f/1.8 objektifi. Super spectra kaplaması sayesinde doğru renk değerlerinde ve kontrastlı  renkler sunmakta. Son olarak ekstra bir özellik daha; 85mm f/1.8 USM lensinin, lens mesafesini flaş sistemine iletmesi.  Böylece de optimum flaş ölçümünün yapılmasını sağlıyor. E-TTL II flaş sistemiyle senkronize olması da daha doğru ışığa sahip flaşlı çekilmiş fotoğraflar elde etmenizi sağlar.

Temel Özellikler
Odak Uzaklığı 85 mm
Diyafram Maksimum: f/1.8
Minimum: f/22
Kamera Mount Türü Canon EF
Format Uyumluluğu 35mm Film / Full-Frame Dijital Sensör
Canon (APS-C)
Görüş Açısı 24°, 16°, 28°30’
Minimum Netleme Mesafesi 85 cm
Büyütme 0.13x
Grup/Element 9/7
Diyafram Bıçakları 8

 

Fiziksel Özellikler
Filtre Çapı  58 mm
Ölçüler  7.57 x 71,5 cm
Ağırlık 425 g
Netleme  Evet

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.