Bilgisayarda 2 Güç Kaynağı Kullanmak Mümkün Mü?

Daha önce benim gibi bir bilgisayarda 2 güç kaynağı kullanabilir mi diye düşünen oldu mu. Evet bu sorunun cevabını artıları ve eksileriyle yanıtlıyorum.

Son birkaç yılda, CPU’ların ve GPU’ların giderek daha fazla güce aç hale geldiği görmemek mümkün değil. Bunun yakın gelecekte değişeceğinden şüpheliyiz. Bu nedenle süper güçlü bilgisayarları tercih edenler. 1000 W üzerinde güç kaynağına harcamalar yapmaya hazır olun.

Şimdi, evinizde oturan iki güç kaynağınız varsa. Dışarı çıkıp yeni bir tane satın almak yerine. Enerjiye aç CPU GPU’nuza güç sağlamak için, bilgisayarda 2 güç kaynağı kullanmak mümkün mü? Bizimde cevaplamak istediğimiz soru bu.

Bilgisayarda 2 Güç Kaynağı Kullanmak Mümkün Mü?

Burada biri yedek güç kaynağı olmak üzere iki güç kaynağıyla gelen bilgisayarlardan bahsetmediğimizi belirtmeliyiz. Yedek güç kaynağı öncelikle, kullanıcıların bir güç kaynağının bozulduğu bir durumda kesintileri önlemek istediği sunucularda kullanıldığını unutmayın.

Tek bir bilgisayar iki PSU kullanmak veya kullanamayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, aşağıda verdiğimiz bilgileri okuyun:

Bilgisayarda İki Güç Kaynağı Kullanmanın Avantajları

Bazı kişilerin iki güç kaynağı kullanmayı düşünmelerinin nedenlerinden biri. Tek bir PSU’nun doğru miktarda güç sağlamak için yeterli olmayacağı kadar. Güçlü bir bilgisayar sistemine sahip olmalarıdır. Bu, diğer şeylerin yanı sıra kripto para birimi madenciliği için özel olarak oluşturulmuş bilgisayarlarda olma eğilimindedir.

Bu nedenle, bir PSU GPU’ya güç sağlamak için çalışırken, diğeri CPU’ya güç sağlar ve bu, umarız yükü eşitler ve sistemin genel performansını iyileştirir.

İnsanların iki PSU kullanmak istemesinin ikinci nedeni, bütçe sorunlarıyla ilgili. Görüyorsunuz, bir bilgisayar kullanıcısı yeni ve pahalı bir model satın almak yerine sahip olduklarına ikinci bir güç kaynağı eklemeyi seçe bilir.

Bazı durumlarda, insanlar bir yere gizlenmiş ikinci bir güç kaynağına sahip ola bilir. Bu nedenle, iyi bileşenleri asla yolda işe yarayabilecekleri için atmayı asla düşünmemeliyiz.

Yedek Güç Kaynağı Dezavantajları Nelerdir?

İki güç kaynağıyla çalışmanın en büyük sorunu, masaüstü bilgisayarların hiçbir zaman bu kadar çok güç kaynağı için tasarlanmamasıdır. Ek olarak, anakartların çoğu aynı anda yalnızca tek bir PSU ile çalışacak şekilde üretildi. Bu da insanların geçici çözümler bulması gerektiği anlamına geliyor.

Bilgisayarınızın iki PSU ile çalışamama sorununu çözmek için. Tamamen yeni bir kule satın almalısınız veya yeteneğiniz varsa kendi kulenizi kurmalısınız.

Bu tür kuleler genellikle kurulumunuzun çalışması için gerekli tüm bağlantılarla birlikte gelir, bu yüzden endişelenmeyin.