GIF nasıl indirilir, Pinterest üzerinden nasıl yapacağınızı aşağıdaki adımları tek tek uygulayarak yapabilirsiniz.

Pinterest’i açmak, sayısız estetik fotoğraftan oluşan bir hazineyi açmaya benzer. Kelimenin tam anlamıyla platformda göze hitap eden çok sayıda içerik var. Dolayısıyla, insanların bu tür şeyleri cihazlarına indirmek istemesi doğaldır.

Neyse ki Pinterest, kullanıcılarının görüntüleri (GIF’ler dahil) kaydetmesini kolaylaştırdı. Görüntüleri indirmek yalnızca görsel olarak hoş fotoğrafları saklamak için yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda gelecekte referans olması için metin görüntülerinin saklanmasına da yardımcı olur.

Bu kılavuzda, Pinterest’teki herhangi bir görseli telefonunuza veya dizüstü bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi anlatacağız. Açıkçası, bunlardan herhangi birini yapmak için bir Pinterest hesabı oluşturmanız veya mevcut bir hesapta oturum açmanız gerekir.

Pinterest resmi veya GIF indirme adımları

Mobilde:

Öncelikle Pinterest uygulamasını açın.

Menüden açmak için resme dokunun.

Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine (üç nokta) dokunun.

GIF Nasıl İndirilir

Görünen seçeneklerden “Görüntüyü indir”i seçin.

GIF Nasıl İndirilir Nasıl kullanılır

Mobil üzerinden indirme işlemleri bu şekilde.

GIF Nasıl indilir ve Nasıl Kullanılır

İnternette:

Trayıcınızdan Pinterest uygulamasını açın.

İmlecinizi istediğiniz görüntünün üzerine getirin ve üç nokta simgesine tıklayın.

Gıf ne işe yarar

Seçeneklerden “Görüntüyü indir”i seçin.

Ekran goruntusu 2022 12 01 125802

Web tarayıcısı ile giriş sağladığınız da yapmanız gereken işlemler bu şekilde.

Alternatif olarak, Pinterest’te bir görseli tıklayıp açmak için yukarıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz. Size kolaylık sağlamak için, bu yaklaşımı kullanırsanız seçenek şu şekilde görünecektir.

Ekran goruntusu 2022 12 01 125916

Resim indirme özelliği kesinlikle büyük bir yardımcı olsa da, videolar için benzer bir şey mevcut olsaydı daha da iyi olurdu. Demek istediğim, uygulamada kaydedilmeye değer pek çok iyi video var! Umarım, Pinterest bunu yakında fark eder ve ayrıca bir video indirme düğmesi göndermeye çalışır.

Pinterest Nedir

Pinterest, yemek tarifleri, stil, ev fikirleri, görsel paylaşım, mesajlaşma, fikir alışverişi, fikir ekleme ve pano sistemiyle çalışan bir platformdur. Üye olmanız gerekiyor. Oturum açtığınız da tüm özelliklerini kullabilirsiniz.

NOT: GIF indirme, tüm sosyal platformlar da kullanılan bir özelliktir. Sadece yapılan ve indirme adımları farklı ilerleme sağlamaktadır.

GIF nasıl indirilir, makalemiz umarım yararlı olmuştur.