Android telefonunuzda RAM'i

Android telefonunuzda RAM’i nasıl en üst düzeye çıkarabileceğiniz hakkında ki makalemiz. Bir süre akıllı telefonunuz olduğunda, yavaşlamaya başlayabilir. Ve RAM telefonunuz kullanılırken eşyalarını depoladığı Rastgele Erişim Belleği sorunun bir parçası olabilir. Telefonunuzda yeterli RAM yoksa sorun yaşayabilir, ancak bunu çözmenin yolları vardır. Size yardımcı olmak için, Android’de telefon RAM’inin nasıl daha verimli kullanılacağına dair. Bazı ipuçlarını bir araya getirdik.

Genel olarak konuşursak, Android sistemi RAM yönetiminde oldukça iyidir. Ve modern akıllı telefonlar işi bitirmek için fazlasıyla yeterli bellek içerir. Bu nedenle Android cihazlarda RAM endişeleri büyük ölçüde geçmişe bağlıdır. Bununla birlikte, daha eski bir cihazınız varsa veya akıllı telefonunuzda açıklanamayan yavaşlama için sorun giderme nedenleri varsa. Duruma yardımcı olup olmayacağını görmek için RAM’i nasıl koruyacağımıza veya sanal RAM’e nasıl bağlanacağımıza bakabiliriz.

Akıllı telefondaki Android telefonunuzda RAM’i

RAM, cihazınızın bir şey yaparken kullandığı şeydir. Örneğin, bir fotoğrafı düzenlerken hem fotoğraf hem de onu düzenlemek için kullandığınız uygulama cihazın RAM’indedir. İşiniz bittiğinde, kaybolmaması için fotoğraf cihazınızın deposuna kaydedilir. Ne kadar fazla RAM’iniz varsa, o kadar fazlasını yapabilirsiniz. Örneğin, daha fazla tarayıcı sekmesini açık, daha fazla uygulamayı çalıştırabilir veya işlerini yapan daha fazla sistem özelliğini kullanabilirsiniz. RAM, cihazınızın bir şey yaparken kullandığı şeydir. Örneğin, bir fotoğrafı düzenlerken hem fotoğraf hem de onu düzenlemek için kullandığınız uygulama cihazın RAM’indedir; işiniz bittiğinde, kaybolmaması için fotoğraf cihazınızın deposuna kaydedilir. Ne kadar fazla RAM’iniz varsa, o kadar fazlasını yapabilirsiniz. Örneğin, daha fazla tarayıcı sekmesini açık, daha fazla uygulamayı çalıştırabilir veya işlerini yapan daha fazla sistem özelliğini kullanabilirsiniz.

Android telefonunuzda RAM’i nasıl korursunuz

Artık RAM’in ne olduğunu bildiğinize göre, onu nasıl koruyacağınızı göstereceğiz. Bu kılavuzda, root işlemi yapılmamış cihazlar için ipuçlarına odaklanıyoruz. Bu cihazlar için sihirli bir şekilde daha fazla bellek ekleyemezsiniz ve sanal bellek oyunların ihtiyaçlarını karşılayacak kadar hızlı değildir. Ama sahip olduklarınızı daha iyi kullanabilirsiniz. Genel bir kural olarak, telefonunuz ne kadar çok şey yapıyorsa; daha fazla RAM kullanılıyor. Bu nedenle, çalışmakta olanı azaltabilirseniz, gerçekten önemli olan görevler için daha fazla bellek boşaltabilirsiniz.

Widget’ları ve canlı duvar kağıtlarını sınırlayın.

Android telefonunuzda RAMi nasil en ust duzeye cikarirsiniz 2