Akıllı televizyonların destekledikleri uygulamalar hakkında sizde bilgi almak için bu makalemizi okuyun. Düzelt

Akıllı televizyonlar içerisinde çeşitli popüler uygulamalar yer almaktadır. Dolayısıyla bu uygulamalar, dünya çapında bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu için olağan bir durum şeklinde akıllı televizyonlar içerisinde de var olmaktadır. Ancak pek bilinmeyen fakat akıllı televizyonların destekledikleri faydalı birtakım uygulamalar da mevcut olmaktadır. Bu uygulamalar;

Puffin
AirScreen
Aptoide
VLC Media
Plex
Kodi

gibi uygulamalardır.

Puffin

Puffin, Android kökenli işletim sistemi içerisinde yer alan cihazlarda, bilgisayar kullanımı rahatlığı veren bir uygulamadır. Doalyısıyla bu uygulama sayesinde, uzaktan tuşlama yönteminin her bölüm içerisinde uygulanabilmektedir. Akıllı televizyonlar ile entegre olabilen Puffin uygulaması, ancak web sitesi konusunda hızlı bir hizmet vermektedir.

AirScreen

Bir ekran yansıtma uygulaması olan AirScreen, bir cihazdaki herhangi bir ses veya görüntüyü akıllı televizyon üzerinden izleyebilme imkanını sunmaktadır. Ayrıca IOS ve Android işletim sistemleri arasında da bir köprü görevi gören AirScreen.  düzelt Doalyısıyla iki işletim sistemi arasında yer alan ses ve görüntülerin açılmasını sağlamaktadır. Ancak bu özellikleri ile akıllı televizyonlar içerisinde önemli bir yapıda yer alan uygulamalar sınıfına girmektedir.

Aptoide

Aptoide, güncel teknolojiler içerisindeki mobil oyunlara erişim sağlanan Google Play Store içerisinde olmayan veya akıllı televizyon için desteklenmeyen oyunları içermektedir. Bu oyunlara erişim konusunda önemli hizmetler sağlamaktadır. Sağladığı bu hizmetleri, akıllı televizyonlar içerisinde gerçekleştirmekte ve optimizasyon sorununu ortadan kaldırmaktadır.

VLC Media

VLC media, bir video paylaşım uygulamasıdır.Doalyısıyla akıllı cihazlarda açılamayan veya desteklenmeyen videolar için alternatif bir video paylaşım hizmeti sunar. Ancak çok yönlü bir multimedya desteği sunan VLC Media, içerisinde barındırdığı birçok codec bileşenleri ile akıllı televizyonlar içerisinde önemli bir video ve ses hizmeti sunar.

Plex

Plex, akıllı televizyon destekli bir video düzenleme uygulamasıdır. Dolayısıyla Plex, içerisinde yer alan uygulamalara yönelik erişim kısayolları ile de uygulamalar içerisinde bir organizasyon seçeneği sunar. Ancak bu seçenek kapsamında çeşitli videolar ve dijital dosyaların yürütülmesini ve yayınlanmasını sağlar.

Kodi

İçerisinde birçok sosyal medya uygulamasını barındıran Kodi, toplu bir şekilde yer alan içeriklere ulaşma kolaylığı sağlar. Kodi içerisinde var olan uluslararası televizyon kanalları da var olmaktadır. Bu kanallara erişim sağlanmakla beraber bu kanalların yasallığı konusunda da dikkat edilmelidir.