AirPlay, Mac’inizdeki müzikleri, videoları, fotoğrafları ve daha fazlasını  HomePod gibi seçtiğiniz hoparlörlerinizde, Apple TV’nizde ve bazı akıllı TV’lerde kablosuz olarak yayımlamak için bir Wi-Fi bağlantısı kullanmanızı sağlar. Mac’inizin ve diğer aygıtların aynı Wi-Fi ağında olduğundan emin olmanız yeterlidir.

Favori hoparlörlerinizde müzik dinlemek için; Mac’inizdeki müzikleri  HomePod’da ya da AirPlay 2 özellikli herhangi bir hoparlöre bağlayarak müzik dinleyebilirsiniz. Mac’inizde Müzik uygulamasını açalım, çalmak istediğiniz müzikleri sıralayıp, çalma denetimlerinde AirPlay ses simgesini tıklayalım. Sonra bir hoparlör seçerek kullanabilirsiniz.

airplay 2

Filmleri ve daha fazlasını büyük ekranda oynatmak için; Filmleri, TV programlarını ve videoları televizyonunuzun büyük ekranında oynatmak artık çok kolay. Mac’inizde Apple TV uygulamasını açalım,  oynatma denetimlerinde AirPlay video simgesini tıklayalım. Sonra Apple TV’nizi veya akıllı TV’nizi seçelim.

airplay3

Fotoğrafları odadaki herkesle paylaşma ; AirPlay yansıtma ve Apple TV’niz sayesinde istediğiniz zaman Mac’inizde oynatılan fotoğrafları büyük televizyon ekranınızda yasıtabilirsiniz. Mac’inizde, menü çubuğundaki Denetim Merkezi’ni tıklayıp, Ekran Yansıtma’yı tıklayalım. Sonra Apple TV’nizi veya akıllı TV’nizi seçmeniz yeterli olacaktır.