Samsung Galaxy telefonları, beğenseniz de beğenmeseniz de tonlarca özelliğe sahip olmasıyla ünlüdür. Bu, bilmediğiniz bazı güzel şeyler olma ihtimalinin çok yüksek olduğu anlamına gelir.

Samsung Galaxy telefonlarının da bir tane olduğunu biliyor muydunuz? Kaydırarak yazmayı kapatırsanız, varsayılan Samsung Klavyede bir geri alma hareketi vardır. Bu bağlamda, “Geri Al”, tek tek karakterleri değil, yazdığınız son birkaç kelimeyi kaldıracaktır.

Geri almak veya yeniden yapmak için iki parmağınızı klavyede herhangi bir yönde kaydırmanız yeterlidir. İyi Kilitle Süper Şarj
Belki de Galaxy telefonunuzu kişiselleştirmenin en büyük yolu Samsung’un “Good Lock” uygulamasıdır.

Adının sizi aldatmasına izin vermeyin, uygulama sadece kilit ekranından çok daha fazlası içindir. “İyi Kilit”, telefonunuzun birçok farklı bölümüne ekstra işlevsellik ve özelleştirme ekleyen bir modüller paketidir.

Bildirimlerin nasıl görüneceğini özelleştirebilir

Saatler oluşturabilir, çoklu görev ekranını, gezinme çubuğunu, sesi, kilit ekranını ve daha fazlasını ayarlayabilirsiniz.

Samsung’un Good Lock’u sunması gerçekten harika. Başka hiçbir akıllı telefon üreticisi bu düzeyde bir kişiselleştirme sunmuyor. İstiyorsan oradadır ama istemezsen yüzüne bakma. Videoları Daha İyi Kalitede İzleyin Güzel ekranı nedeniyle bir Samsung telefonunuz olma ihtimali oldukça yüksek.

Öyleyse neden videoları olabildiğince iyi göstermiyorsunuz? İşte burada “ Video Enhancer ” özelliği devreye giriyor. Video Geliştirici etkinleştirildiğinde, telefonunuz video izlerken ekran parlaklığını artıracak ve renkleri daha canlı hale getirecektir. Parlaklığı kendiniz manuel olarak açmanız gerekmez ve hangi uygulamalara uygulanacağına siz karar verebilirsiniz.

samsung galaxy ozellikleri

Tema

Temayı Duvar Kağıdınızla Eşleştirin Samsung Galaxy cihazlarının uzun süredir temaları var ama Android 12 ile renk paletleri kazandılar. Renkler duvar kağıdınızdan seçiliyor ve telefonun farklı bölgelerine uygulanıyor.

Renkler Hızlı Ayarlar’da, bildirim gölgesinin arka plan renginde ve sistem uygulamalarında renkler görünür. Bir tema telefonunuzun görünümünü önemli ölçüde değiştirebilir , ancak renk paleti daha
incelikli bir yaklaşımdır ve ayrıca duvar kağıdınızla birlikte değişir.
Uygulama Kısayollarına Hızlı Erişim Telefonunuzda işlerinizi hızlı bir şekilde halletmek çok önemli, o halde neden en sevdiğiniz şeyleri çabucak ulaşabileceğiniz bir yere koymuyorsunuz? “ Kenar Panelleri ”, ekranın yan tarafından dışarı kayan bir kenar çubuğudur. Yaygın kullanım, uygulama kısayolları içindir, ancak bundan çok daha fazlasını yapabilir.

Kenar Panelleri kişileri, hava durumunu, hatırlatıcıları, araçları ve hatta panonuzu içerebilir. Galaxy Store’da daha fazla Kenar Paneli de mevcuttur. Çok kullandığınız her şeye bir kaydırma hareketiyle
sahip olmak kullanışlı bir özellik.

Kilit ekranı

Özel Kilit Ekranı Kısayolları
Kilit ekranı, Galaxy telefonunuzu kullandığınızda genellikle ilk gördüğünüz şeydir. Varsayılan olarak, telefon ve kamera gibi birkaç kısayol vardır. Bunları istediğiniz uygulamalarla değiştirebilirsiniz. Kısayollar, sol alt ve sağ köşelerde görünür.

Telefon kilitli olsa bile uygulamayı açmak için simgeyi
ekranın ortasına doğru sürükleyebilirsiniz. Ancak, siz veya bir başkası başka bir şey yapamayacaksınız. Hızlı Ayarlarda Müzik Uygulamaları Müzik ve podcast dinlemenin Samsung telefonunuzu nasıl kullandığınızın büyük bir parçası olma ihtimali yüksektir. Bunları Hızlı Ayarlar panelinde kolayca erişebileceğinizi bilmelisiniz.

Ses

Galaxy telefonlarında , sesin nereden çalınacağını değiştirmek için bir “ Medya Çıkışı ” menüsü bulunur. Ancak bu menü, uygulama kısayolları için de kullanılabilir. Favori medya uygulamalarınızı seçebilir ve hepsini tek bir yerde toplayabilirsiniz. Deklanşör Düğmesine Ulaşmayı Kolaylaştırın Samsung’un çok büyük telefonlar ürettiğine dair bir gizem yok. Ekranda bazı şeylere ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Bu, özellikle telefonunuzu tutmaya ve fotoğraf çekmeye çalışırken doğru olabilir. Samsung kamera uygulaması, “kayan” bir deklanşör kullanma seçeneğine sahiptir .

Bunun anlamı, deklanşör düğmesini ekranda herhangi bir yere taşıyabilirsiniz. O selfie için telefonunuzu nasıl tutarsanız tutun, ona ulaşabilirsiniz. Güvenli Klasörle Uygulamaları Klonla
“Güvenli Klasör” , Samsung Galaxy’nin en çok uyuyan özelliği olabilir . İnsanlar bunun yalnızca iş için veya hassas fotoğrafları saklamak için olduğunu sanıyor, ancak bundan çok daha fazlası var.

Telefonunuzda aynı uygulamanın birden fazla örneğine sahip olmak için kullanabilirsiniz.
Güvenli Klasör, esasen telefonun geri kalanından ayrı, korumalı bir ortamdır. İçine koyduğunuz tüm uygulamalar, klasörün dışındaki uygulamalarla hiçbir şey paylaşmayan kopyalardır. Samsung olmayan telefonların bunu yapmanın daha karmaşık yolları vardır.

Telefonu Sessiz Aramalara Çevirin

 

Bir aramayı sonlandırmak için Galaxy telefonunuzu kapatamaz ve yapmamalısınız, ancak biraz daha incelikli ama yine de tatmin edici bir şey yapabilirsiniz.
Bu, birçok Android telefonda bulunan bir özelliktir ve Samsung, kendi telefonlarında da içerir.

Ayarlarda seçeneği etkinleştirdikten sonra , aramayı susturmak için telefonunuzu ekranına çevirmeniz yeterlidir. Ayrıca alarmlar için de çalışır.

Son Güncelleme 5 Temmuz 2022 Yazar Pınar Güldökmez