Ana Sayfa Haberler Oneplus Artık Türkiye’de Mİ?

Oneplus Artık Türkiye’de Mİ?

0

Son günlerde hepsiburada.com üzerinde satılan oneplus Türkiye garantili cihazlar hepimizin aklına aynı soruyu getirdi belki de “oneplus artıkTürkiye’de mi yoksa “ cevabımız şimdilik maalesef hayır.  Oneplus da tıpkı Realme gibi OPPO firmasının bir alt markası olarak bundan yaklaşık olarak yedi yıl önce pete lau tarafından 2013 de kuruldu. Başlarda cyanogen mod başlığı altında referans android motorunun farklılaştırılmış hallerini xda forums gibi forum sitelerinde yayınlayan pete, sonralarda OPPO desteği ile kendi firmasını kurdu ve öncelikli olarak Hindistan ve Çin piyasasında kullanıcılara oneplus one modelini sundu.

Bu model o kadar çok sansasyon yarattı ki dünya çapında bütün kullanıcılar Oneplus hakkında bilgi sahibi oldu antutu, gfx bench gibi bütün benchmark testlerinde en yakın rakibinden yaklaşık olarak 30000 puan yukarıda olan ve fiyat olarak da amiral gemileri ile arasında 250-300 dolar fiyat farkı olan oneplus one amiral gemisi katili deyiminin ilk kullanıldığı telefon olmayı da başardı. Bu kadar büyük bir başarı ile çıkış yapan ve bizce dünyanın en başarılı reklamını yapan şirket  neredeyse yılda sadece 1 model üretiyor ve bu model ile gündemde kalmayı başarıyordu.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Dünya genelinde marka bağlılığı en yüksek firmalardan olan apple gibi bir hayran kitlesine bu başarıları ışığında sahip olan firma ile ilgili ülkemizdeki kullanıcıların eleştirdiği ve olmasını istediği tek durum vardı; “Türkiye’ye ne zaman gelecek?!” evet bu soruyu hala sormaktayız ama şimdilik bunu düşünmek yerine oneplus ülkemize hala resmi olarak girmemiş olsa da, oppo bu konu ile ilgili bir bilgimiz yok açıklamasını yapsa da hepsiburada üzerinde satılan modeller ile yetinebiliriz.

Bize kalırsa tıpkı xaiomi ve oppo’nun da Türkiyeye geç gelmesi ile aynı sebepten oneplus da gecikiyor. Evet doğru bildiniz fiyatlar ve vergi durumları yüzünden çünkü çinli üreticilerin genel olarak en büyük avantajları benzer özelliklere uygun fiyat sunmak oluyor fakat ülkemize gelince vergiler ve diğer ücretlendirmeler ile bu cihazların da fiyat olarak apple ve samsung ile aralarında bir fark kalmıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Umarız bunun bir şekilde üstesinden gelinir ve sadece oneplus 7t ve 7t pro ile yetinmek zorunda kalmayız çünkü şu anda ABD ve Avrupa da satışta olan oneplus 8 hakkında merak ettiğimiz onlarca şey var.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA