Bu makalemizde, Windows’a Özel Ücretsiz Ekran Kaydediciler hakkında bilgiler vereceğiz. Ekran kaydediciler bilgisayar kullanırken en önemli yardımcılarımızdan biridir. Özellikle bir uygulama hakkında paylaşım yapacağımız zamanlarda, ekran kaydediciler çok önemli bir yere sahiptir. Ayrıca ekran kaydediciler, mobil cihazlarda da mevcuttur. Hemen hemen bütün markalara ait mobil cihazlar ekran kaydetme özelliğine sahiptir. Bu ekran kaydedici uygulamaları sizler için aşağıda sıralıyoruz.

Ekran KAYIT

ScreenREC uygulaması yalnızca Windows’a özel bir ekran kaydetme uygulamasıdır. Uygulama çalışma mantığı olarak indir kur mantığına sahiptir. Uygulama bilgisayarımızda her zaman çalışarak bizi hazırlıksız yakalanacağımız anlardan kurtarıyor. Özellikle ekranımızın sağ tarafında gözükerek her daim kullanıma hazır bir haldedir. ScreenREC ayrıca video düzenlemek içinde kullanılan bir uygulamadır. Uygulama ayrıca videolarımızı kaydettikten sonra kendi sunucusunda depolayarak istediğimiz zaman indirmemize olanak sağlar. Bu nedenle önereceğimiz ilk uygulamadır.

Screenrec kapak

gom kamera

GOM Cam en iyi ekran kaydedici uygulamalardan biridir. Uygulama kullanım mantığı olarak hiçbir uygulamaya benzemeyen bir yapıya sahiptir. Özellikle bu uygulama oyuncular tarafından çok sevilen bir uygulamadır. GOM Cam uygulaması çalıştırdığınız esnada her kullanım modeline ait seçeneklere sahiptir. Kullanan kişi oyun oynayacaksa ya da film izleyecekse ona uygun modları seçerek uygulamayı kullanabilir. Ayrıca uygulama içerisinden video düzenleme yapmak ve görüntü mümkündür. Bu özellikleri ile çok kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

gom cam

bandicam

Bandicam bilinen en eski ekran kaydedici uygulamalardan biridir. Uygulamanın geçmişi Windows XP zamanına dayanmaktadır. Bandicam diğer ekran kaydedici uygulamalardan farklı olarak oyun motorlarına özel bir kullanım modeline sahiptir. Özellikle yüksek FPS’li oyunlarda verim kaybı olmadan ekran kaydetme özelliğini taşır. Bunların dışında kayıt üzerinde oynama yapma ve düzenleme konusunda da oldukça başarılıdır. Bu nedenle önereceğimiz uygulamalar arasında yer almaktadır.

Bandicam logo

İlişkili: Windows 11’De Ekran Kaydetme İşlemi Nasıl Yapılır

Windows Oyun Çubuğu

Windows’a Özel Ücretsiz Ekran Kaydediciler önerimizin son kısmı olan Windows Game Bar hakkında bilgi vereceğiz. Windows’a ait olan bu özellik diğer uygulamalardan farklı bir kullanıma sahiptir. Windows Tuşu + G fonksiyonu olarak, Windows 10 ve 11 sürümlerinde kolaylıkla açılmaktadır. Yalnızca tek bir uygulama kullanımı yaparken çalışan bu eklenti, diğer uygulamalardan daha kısıtlı bir kullanım sağlar. Fakat uygulama yüklemek istemeyen, sadece oyun videosu çekmek isteyen kullanıcılar için gayet idealdir.

windows game bar kapagi

İlişkili: Windows 10’Da Ekran Kaydetme İşlemi Nasıl Yapılır

 

 

 

Son Güncelleme 27 Haziran 2022 Yazar Pınar Güldökmez