Ana Sayfa Haberler Windows 7 Tanımlanamayan Ağ Bağlantısı Sorunu Çözümü!

Windows 7 Tanımlanamayan Ağ Bağlantısı Sorunu Çözümü!

18

Microsoft’un masaüstü bilgisayarlarda kullanılan en yaygın işletim sistemlerinden Windows 7’deki tanımlanamayan ağ bağlantısı sorunu için çözüm bu yazıda.

Tanımlanamayan Ağ Sorunu Çözümü CallFix

Günümüzde vazgeçilmez olan ve her daim, gerek günlük hayat, gerek ise iş hayatımızda faydalandığımız internetin, kesintisiz olarak çalışması çok daha önemli hale geldi. Hal böyle olunca yaşanan internet sorunları da ciddi kayıplara yol açabilmekteler.

Bunlardan bir tane si olan, Windows 7 tanımlanamayan ağ bağlantısı sorunu sebebiyle, modemde internetin olmasına rağmen, Windows’ta internetin çalışmaması problemi sık rastlanan durumlardan bir tanesi.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

windows-7-tanimlanamayan-ag-baglantisi-sorunu-goruntu1

Windows 7 Tanımlanamayan Ağ Bağlantısı Sorunu Çözümü

Adım 1. Denetim Masasında sırasıyla Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi ve bu bölümde soldaki menüden Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin bağlantısına tıklayarak Ağ Bağlantıları bölümüne giriyoruz.

Adım 2. İnternet erişimi tanımlanamayan ağ bağdaştırıcısına sağ tıklayarak Özellikler seçeneğini açıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

windows-7-tanimlanamayan-ag-baglantisi-sorunu-goruntu2

Adım 3. Açılan pencerede IPv4 seçeneğine bir kere tıklayıp, aktif olan Özellikler butonuna basıyoruz.

windows-7-tanimlanamayan-ag-baglantisi-sorunu-goruntu3

Adım 4. Burada mevcut IP adresimizi kendimiz yazacağız. Bunun için IP Adresi bölümüne ve diğer bölümlere standart IP adresimizi yazıyoruz.

windows-7-tanimlanamayan-ag-baglantisi-sorunu-goruntu4

ZyXel Modemler için:
IP Adresi: 192.168.1.2
Alt ağ maskesi: 255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi: 192.168.1.1

Airties Modemler için:
IP Adresi: 192.168.2.2
Alt ağ maskesi: 255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi: 192.168.2.1

Eğer dilerseniz, aşağıdaki DNS sunucu adresi bölümünde Google’ın DNS adreslerini de yukarıdaki gibi 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştirebilirsiniz. Bu size tüm engellenmiş sitelere giriş imkânı sağlamanın yanı sıra, internet erişiminizi de daha sorunsuz hale getirecektir.

Adım 5. Çıkarken ayarları doğrula seçeneğini aktif ederek Tamam butonuna basıyoruz.

Eğer hala internet bağlantınız gelmediyse, Ağ Bağlantıları bölümündeki sorunlu ağ bağdaştırıcısına tıklıyoruz ve yukarıda beliren menüden Bu Bağlantıyı Tanıla butonuna basarak Windows’un sorunu algılayıp çözmesini sağlıyoruz.

windows-7-tanimlanamayan-ag-baglantisi-sorunu-goruntu5

Bu işlem sonrasında internetiniz gelmiş olacak ve bundan sonra yaşadığınız “tanımlanamayan ağ bağlantısı sorunu” ortadan kalkmış olacak.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

18 YORUMLAR

  1. Herşeyi yapmanıza rağmen, arasıra tekrar bu sorunla karşılaşıyorsanız, ethernet kartınız siki tutmuş demektir.

  2. Abi bendeki olay hala aynı bana geri dönersen çok mutlu olurum 2 haftadır uğraşıyorum bunu yaptıktan sorna hatalar aranıyor değişik bir ad çıkıyo text tilt felan yazıyo lütfen bana yardım edin

  3. bnim sorunum koblosuz internet çekiyor ma baglşanmıyor tanımlanamayan ağ sorunu diyor bn ip adresinide bilmiyorum ne yapmalıyım

  4. Sana çok teşekkür ederim.Yardımcı oldun ellerine sağlık iyi yazı hocam sorunu yaşıyordum sayende çözdüm.Gerçekten beni büyük bir sorundan kurtardın.Format atmak istemiyordum sayende düzeldi kurcalarken biraz fazla kaçırdığım için gitmişti 🙂

  5. ben de win10 sonrasında sorun yaşadım, wifi bağlanırken desktop kabloluda sıkıntı oluyor otomatik ip almıyor manuel ip girince de bazen çalışıyor bazen tanımlanamayan ağ uyarısı vermekte idi, ağ bağdaştırıcıları ayarlarından etherneti kaldırdım,sildim, sonra pc yi yeniden başlattım kendisi otomatik kurmuş oldu ve otomatik ip alıyordu, sorunum ethernetin kendisi imiş gibi görünüyor

  6. Benim sorunum yine çözülmedi abi yardım edermisin internettten bakmadığım site kalmadı sence modemde mi bir sorun var?

Comments are closed.