Bugün,iPhone’da Twitter Önbelleğini Temizleme işlemi hakkında bilgiler vereceğiz.

Twitter

Twitter günümüzün en önemli sosyal medya platformudur. En önemli dememizde ki sebep, her zaman güncel bilgileriniz yer almasından dolayıdır. Twitter 21 Mart 2006 tarihinde hayatımıza girdi. Twitter, kullanıcıların “tweet” olarak bilinen mesajları yayımladığı ve birbirleriyle etkileşimde bulunduğu Amerikan bir mikroblog ve sosyal ağ hizmetidir. Kullanıcılar genel olarak ya gündelik hayatlarından kesitleri, ya da günlük gündem konularını paylaşırlar.

Twitter ile diğer Sosyal medya platformları arasındaki fark

Twitter genel olarak gündem maddelerini konu alan bir platformdur. Örneklendirmek gerekirse Instagram, Twitter’dan oldukça farklıdır. Twitter genel olarak yardım kampanyalarını, siyasi gündemleri, ve gündelik önemli konuları baz alır. Kullanıcılar kendi arasında ki etkileşimi tweet olarak adlandırır. Gündelik konuların başlıklarına da, Hashtag denir. Hashtagler genelde #galatasaray şeklinde uygulamada gözükür. Hashtag kullanan her kullanıcı başlığı aynı ise, birbirlerinin yazdığı tweetleri görebilir. Bu süreçte kullanıcılar aynı ortamı paylaşmış olurlar. Uygulamanın bu yönde diğer platformlar ile benzerliği yalnızca hashtaglerdir. Ayrıca bu terimi kullanan ilk uygulama Twitter’dır.

Twitter ve Mobil Cihazlar

Twitter 2006‘da dünyamıza girdiğinde çok fazla mobil cihaz yoktu. Akıllı mobil cihazlar genelde son 10 yılda hayatımıza girdi. Twitter o dönemlerde yalnızca bilgisayar kullanıcılarına hitap ediyordu. Fakat günümüzde akıllı saatler dahi tweet atabiliyor ve gündemi takip edebiliyor. Bu süreçte gözle görülür bir ilerleme olduğunu görmek ve söylemek oldukça mümkün. Twitter mobil cihazlarda kullanılırken bazı ek özellikleri kullanmamız gerekiyor. Bunlardan en önemlisi, iPhone’da Twitter Önbelleğini Temizleme işlemidir. Bildiğiniz gibi iPhone model cihazlarda depolama alanı oldukça sınırlıdır. Depolama alanlarımızı gereksiz yere işgal eden her türlü detayı temizlememiz gerekir. Bu nedenle aşağıda ki adımları uygulamanız gerekiyor. Sizler için işlemi aşağıda sıraladık.

11858 teknik destek

İlk olarak ‘Twitter’ uygulamasına giriş yapalım , ve sol üst kısımda bulunan profil simgesine tıklayalım.

1-16-236x420.png.webp (236×420)

Bu ekranda, ekranın sol tarafında açılan sekmelerden Ayarlar ve Gizlilik sekmesine tıklayalım.

2-16-236x420.png.webp (236×420)

Açılan ekranda Genel sekmesi alt başlıklarından Veri Kullanımı’na tıklayalım , ayrıca bu kısımda bulunan Veri Tasarrufu butonunu da aktif etmeyi unutmayın ekstra veri tasarrufu için faydalı olacaktır.

3-13-236x420.png.webp (236×420)

En altta saklama Alanı Başlığı altında bulunan, Medya Depolama Alanı ve Web Depolama Alanı sekmelerine tıklayalım.

5-9-236x420.png.webp (236×420)

İşlemin son adımı olarak ekranda belirtilen butonlara tıklayarak temizleme işlemlerini yapabilirsiniz.