Ana Sayfa Haberler ‘Windows 10 S’ Yayımlandı!

‘Windows 10 S’ Yayımlandı!

0

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek işletim sistemi olan Windows’un bir süredir konuşulan ‘Windows 10 S’ sürümü nihayet yayımlandı. Microsoft’un son dönemde, eğitim alanına yoğunlaşarak geliştirdiği sistemde yalnızca ‘Windows Store’ üzerindeki uygulamalar çalışabiliyor.

Bu ‘Windows’ sürümüne ‘Windows 10 Pro’, ‘Windows 10 Pro Education’ veya ‘Windows 10 Enterprise’ kullanıcıları ücretsiz şekilde sahip olabiliyorlar.

‘Windows 10 S’ Yayımlandı!
Bu sürümlere sahip olan kişiler aşağıdaki link üzerinden ‘Windows 10 S’i indirerek bilgisayarlarına yükleyebiliyorlar.
https://docs.microsoft.com/en-us/education/windows/test-windows10s-for-edu

İlgili yükleme işleminin ardından bilgisayarınızda yalnızca ‘Windows Store’ üzerinde bulunan uygulamalar çalışabiliyor. Bu durum bilgisayarınıza bağlı şekilde çalışan birçok cihazın ‘Windows 10 S’ güncellemesinin ardından tutarlı şekilde çalışmamasına ya da hiç çalışmamasına sebep olabilir. Güncellemenin ardından ‘Windows 10 Pro’ya geri dönmek isterseniz ‘Windows Store’ üzerinde bulunan yardımcı sayesinde bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Ancak bu geri dönüş işleminin henüz test aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var. Yeniden ‘Windos 10 Pro’ya dönme düşüncesi olan kuıllanıcıların, dönüş yardımcısının testleri bittiğinde güncelleme işlemini gerçekleştirmesi, sonraki zamanlar için daha faydalı olacaktır.


‘Windows 10 S’te bir çok ‘Win32’ uygulamasını başarılı şekilde çalıştırabiliyorsunuz. ‘Google’ tarafından geliştirilen ‘Chromebook’ akımına karşı atak olarak geliştirilen ‘Windows 10 S’ işletim sistemi, yapısı gereği iş dünyası ve eğitim alanında yaygın olarak kullanılacak. Bilgisayarı üzerinden akademik çalışmalar gerçekleştiren bir kullanıcı için oldukça uyumlu bir işletim sistemi olarak gösterilebilecek ‘Windows 10 S’e, normal kullanıcıların geçiş yapması şimdilik pek mantıklı görünmüyor. Nitekim şirketin ‘Windows 10 S’e ücretsiz geçiş hakkını tanımlandığı yazılım sürümleri incelediğinde ‘Microsoft’un ‘Windows 10 S’ hakkında geliştirmek istediği planları da görebiliyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.