Web barındırma ve WordPress barındırma nedir? Site sayfasında paylaşılan dosyaları saklayan yeri web hosting olarak adlandırırken, paylaşımlı hosting ise sanal ve bulut sunucu için gereklidir.

Web Barındırma Nedir?

Bu hizmeti sağlamak için web barındırma sağlayıcıları, veri merkezlerinde çok sayıda sunucu bulundurur ve güvenlik, yangın ve doğal afetler gibi tehditlerle başa çıkmak için adımlar atar. Çoğu web sitesi sahibi, bir sunucuda yer kiralayarak barındırma sağlayıcısının web sitesini barındırır. Bu da sizi tüm bir sunucuyu satın alma yükünden ve sunucu bakımı gibi sorumluluklardan kurtarır.

resim wordpress 1

WordPress Barındırma Avantajları

Barındırma planları, web barındırma hesabınız ile WordPress arasında uyumluluk vaat eder. Bu, WordPress tarafından kullanılan programlama dili olan PHP’nin en son sürümünün kullanılmasını içerir.

WordPress barındırma paketleri, WordPress tehditleriyle ilgili en son ve gelişmiş güvenlik önlemlerine ayak uydurmaya çalışır.

Genellikle yılda birkaç kez güncelleme yayınlar ve bazı WordPress barındırma planları. Web sitenize otomatik şekilde uygular.

Barındırma planlarıyla ilgili en iyi şeylerden biri, WordPress ile ilgili herhangi bir sorun için bir WordPress uzman destek ekibiyle konuşabilme yeteneğidir. Ancak bu desteğin süre ve kapsam açısından sınırlı olup olmadığı baştan araştırılmalıdır.

İster WordPress barındırma ister web barındırma kullanmayı tercih edin, bir barındırma planı seçmeniz gerekir. Paylaşımlı barındırma, VPS barındırma, özel sunucu barındırma ve bulut barındırma. WordPress barındırma ve web barındırma hizmetleri tarafından sunulan popüler hizmetlerdir.

resim wordpress 3

İşte en popüler hosting planları.

Paylaşılan Barındırma – Paylaşılan bir barındırma planı kullandığınızda, web siteniz sunucuyu diğer müşterilerle paylaşacaktır. Bu, daha ucuz ve kurulumu kolay bir seçenektir. Web sitesi oluşturanlar veya çok fazla web sitesi trafiği olmayanlar için idealdir.

Sanal Özel Sunucu VPS planları, paylaşılan barındırmaya benzer. Sunucunuzu diğer kullanıcılarla paylaşacaksınız. Ancak daha izole olacaksınız ve kendi özel alanınız olacak. Bu plan, daha düşük ve daha yüksek düzeyde kontrol ve özelleştirme isteyenler için idealdir.

Özel Sunucu Yüksek trafikli bir web siteniz varsa ve optimize edilmiş performansa ve hızlı özel bir sunucu iyi bir seçimdir. Özel sunucular size tam özelleştirme, ancak bu yüksek bir yatırım seçeneğidir.

Bulut barındırma Bu, web sitenizin fiziksel sunucularda depolanmak yerine bulut altyapısında barındırıldığı nispeten yeni bir barındırma türüdür. Bu barındırma planının ölçeklenebilirlik ve istikrar arayanlar için sunacağı çok şey var. Ancak fiyatlar her zaman sabit değildir, bu nedenle sitenizde maliyetlerde beklenmedik artışlar görebilirsiniz.

resim wordpress 4

Yönetilen barındırma planları, yukarıda listelenen herhangi bir barındırma planında çalışabilir ve en iyi güvenlik, performans ve yapılandırmayı sunar.