Vivo Y35 incelemesi hakkında bilinmesi gerekenler. Vivo geçtiğimiz aylarda çok ilgi gören V25 serisini tanıtmıştı. Buna ek olarak Y serisini 3 farklı cihaz ile kullanıcılarına sundu. Bunlar sırası ile Y35, Y22, Y16 modelleri oldu. Marka Y serisini artık ülkemizde yerli olarak montaj yapıp kullanıcılarının kullanımına sunmaktadır.  Bu makalemizde vivo Y35 serisi hakkında bazı önemli bilgileri sizler ile paylaştık.

Çok fazla merak edilen ancak kullanıcılarının detaya ulaşamadığı  Y35 serisi bu sene pazara sunuldu. Şimdi hep birlikte merak konusu olan fakat çok fazla sonuca varamayan kullanıcılar için ürünün tasarımsal özellikleri ile incelemeye başlayalım.

Tasarımsal özellikleri

1)Cihaz 164.3×76.1×8.3 mm boyutlarında tasarlanmış minimalist ancak telefonu elde tutma bakımından oldukça iyi düşünülmüş bir fikir.

2)188 gram ağırlığın sahip olması kullanıcılarını yormaktan kaçınmış anlamına geliyor.

3)Telefonun arka ve ön kısmı tamamen cam malzemeler ile tasarlanmış.

4)Ürünün en önemli özelliklerinden bir tanesi ise IP54 sertifikasına sahip olmasıdır. Bu sayede toz ve su karşısından dayanıklılık göstermektedir.

5)Telefon Gün doğumu ve Yıldızlı Mavi adı verilerek iki farklı renk seçeneği ile üretime sunuldu.

6)Cihaz ekranı 6.58 inç boyutunda ve bu ekran IPS LCD bir panele sahiptir.

7)90Hz ekran tazeleme oranı sayesinde ekran kaydırma oranı bir çok cihaza kıyasla daha kaliteli.

8) vivo Y35 1080×2408 FHD + çözünürlük sunan ekran 401 ppi piksel yoğunluğuna sahiptir.

9)Bu ekran 550nit parlaklık değerine sahip. Damla çentik formu %83.4 ekran kasası oranına sahiptir.

Teknik özellikleri

1) vivo Y35 içerisinde  Snapdragon 680 4g  işlemcisine sahip ancak bunun orta segment bir işlemci olması performansını etkilememiş görünüyor.

2) Aslında 6nm’lik üretim aşamasından geçen bu işlemci performanstan daha çok verimlilik açısından daha kaliteli diyebiliriz.

3) 256GB depolama alanı, 8GB RAM + bulunan telefonu + 8GB olarak genişletilmiştir. Ancak ayrılan bu alanı RAM olarak ta kullanma imkanınız var.

4) Yüz tanıma, şarj ve arayüze eklenebilen widget’lar ile kullanıcılarına kişiselleştirme imkanı tanıyor.

5) Y35 Kamera özelliğine oldukça önem vermiş. Arka kısmında üçlü bir kamera (50 MP + 2 MP + 2 MP) alanına sahip ancak oldukça kaliteli denebilir.

6)50mp ana kamerası sayesinde çok net fotoğraflar çekilebilir. Ancak 2MP mikro kamerası ve 2MP kamerası ile küçük objeler ve derinlik algılayıcı sensörleri olarak işlem yapıyor.

7) Merak edilen Y35 ön kısmında ise 16MP çözünürlüğüne sahip bir kameraya sahip. Video çekimleri de oldukça kaliteli.

8) Telefon 3,5mm kulaklık girişine sahip.  Tek hoparlör ses çıkışına yer verilmiş fakat oldukça yüksek ses kalitesine sahiptir.

9) Yaklaşık 2 gün süren batarya özelliği kullanıcılarının beğenisini aldı. 5000 mAh bataryası bu konuda oldukça iyi.

10) vivo Y35 Bluetooth 5.0 ve WİFİ 5 bağlantılarına sahip.

Sizlerde Y35 serisi hakkında bilgi almak isteyen kullanıcılar arasında yer alıyorsanız ancak bu makalemiz oldukça faydalı olacaktır. Bir sonraki yazımız Vivo S12 özellikleri konusuna bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Umarı yazımız sizler için faydalı olmuştur.

Vivo Y35 İncelemesi
Vivo Y35 incelemesi ve kamera özellikleri