İnternet Arşivi

Ücretsiz (ve Yasal) Film İndirme Siteleri!

Film, müzik ve kitap hayranları için bir altın madeni gibi. Orman Kitabı, Silahlara Elveda, Demir Maske, Yaşayan Ölülerin Gecesi, Başka Gezegenden Kardeşler, vb. ünlü yapımları bulabileceğiniz bir site.

Yaklaşık 4-5 yıl önce, İnternet Arşivi doğrudan internet yayınına başladı fakat zamanla dosya boyutları büyüdükçe film yüklemeleri başarısız oldu. Stream bağlantıları sayesin, şimdi kolayca (ve bir kuruş) harcamadan yüzlerce film keyfini çıkarabilirsiniz. Bu web sitesinde bulunan genel katalog sürekli büyüyor ve her gün yeni içerik ekleniyor.

Web sitesi ayrıca, forumlara erişim, video yükleme, favori içeriklere yer işareti ekleme vb. işlemleri yapmanızı sağlayan ücretsiz bir sanal kütüphane kartı oluşturmanıza da olanak tanır.

Retrovision

Bu ücretsiz film indirme web sitesini ziyaret ederek, birçok klasik ve herkes açık olan ücretsiz TV şovlarını bulabilirsiniz. Bu klasik içerik kaynağının, klasik UHF adlı bir Android uygulaması da var.

Retrovision’da, film arama çok basittir. Web sitesi içeriğini Macera, Komedi, Suç, Çizgi Film, Bilim Kurgu, Korku, Savaş, Drama ve Batılı gibi farklı popüler kategorilere ayırıyor.

Ayrıca web sitesinde yayınlanan yeni içeriklerden haberdar olmak için bültenlerine de kaydolabilirsiniz.

Roku Kanalı

Ücretsiz ve Yasal Film İndirme Siteleri 2

Roku, kısa bir süre önce ücretsiz yayın kanalını, internette bulunan Roku Kanalı‘nı başlattı. Bu ücretsiz film online sitesi, The Matrix Trilogy, Last Knights, Kitchen Nightmares, Gravity, Forensic Files gibi popüler televizyon şovları ve popüler filmlerden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Kanaldaki tüm içerik kategorik olarak düzenleniyor. Belirli bir türe ait bir film veya TV araması yapabilirsiniz.

Kaydolduktan sonra, ücretsiz filmleri hemen çevrimiçi olarak izlemeye başlayabilirsiniz. Ücretsiz akış kanalı, ücretsiz ve yasal video içerik akışı, web sitelerine mükemmel bir ektir ve Roku‘nun gelmesi de, içeriğin kanalda sık sık güncelleneceğini garanti eder.

Lütfen Roku Akışı kanalının yalnızca ABD’de olduğunu unutmayın. Başka ülkelerden film ve şov yayınlamayı planlıyorsanız, bir VPN kullanılması önerilir. Coğrafi kısıtlamaları atlamak dışında, VPN, webde gizliliğinizi artırmak için de kullanışlıdır.

YouTube

Tıpkı milyonlarca ücretsiz kodi videosunda olduğu gibi, YouTube da herkese açık çok sayıda film barındırıyor. Herkese açık filmleri ücretsiz izleyebilmenizi sağlayan birçok kanal var. YouTube orijinalleri olan bazı özel filmler ve TV şovları var ve bunların, bir kuruş ödemeden, tadını çıkarabilirsiniz.

Crackle

Crackle, Sony tarafından sahip olduğu, ücretsiz çevrimiçi filmler içeren harika bir web sitesidir. Yani, doğal olarak, izlemek için çok sayıda film var.

Crackle, başka web sitelerinde ücretsiz bulamayacağınız birçok popüler film ve TV şovu sunar. Birkaç reklamı izlemeye istekli olduğunuz sürece.

Crackle‘daki içeriğin bir kısmı lisans kısıtlamaları nedeniyle ülkenizde engellenmiş olabilir. VPN veya proxy servisi kullanarak bunlara erişebilirsiniz.

Pluto TV

Ücretsiz ve Yasal Film İndirme Siteleri 3

Pluto TV, geleneksel bir TV düzenini taklit etmeye çalışır ve bu listede en sevdiğim hizmetlerden biridir. Ücretsiz çevrimiçi film izlemek için bu servis, farklı kategorilerden 75+ TV kanalı sunuyor. Tüm bu kanallar haber, TV, sinema, teknoloji, spor ve diğer popüler bölümlere ayrılmıştır.

Pluto TV, neredeyse tüm popüler platformlar için resmi bir uygulama sunuyor. Ayrıca kendi özel film kanallarına da sahipler.

Dikkat etmeniz gereken bir şey, bazı kanalların yalnızca ABD’deyseniz kullanılabileceğinizdir. Yani, kesintisiz bir deneyim için bir VPN hizmeti veya bir vekil sunucu (proxy) kullanabilirsiniz.

Open Culture

Open Culture, dünyanın her yerinden yüksek kaliteli videolar sunuyor. Ücretsiz filmler, ücretsiz çevrimiçi kurslar ve ücretsiz dil dersleri barındıran bir site. 2006 yılında kurulan, 6 ana bölümden oluşmaktadır: Filmler, Çevrimiçi kurslar, Dil dersleri, e-Kitaplar, Ders Kitapları, Sesli Kitaplar.

Filmler bölümü mükemmel bir koleksiyondan oluşmaktadır. Şu anda, Oscar Ödüllü Filmler ve Charlie Chaplin filmlerinin özel bir koleksiyonunu içeren 1,150 bedava filmi çevrimiçi olarak izleyebilirsiniz.

Son Güncelleme 9 Ekim 2018 Yazar