Ana Sayfa Haberler ‘Twin Frozr VI’ Soğutma Teknolojisine Sahip MSI GeForce GTX 1060 Gaming X...

‘Twin Frozr VI’ Soğutma Teknolojisine Sahip MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6G Ekran Kartı Özellikleri

0

MSI, en iyi ekran kartlarından biri olan GeFORCE GTX 1060 X6G, Twin Frozr VI soğutma sisteminin sessiz çalışması, düşük güç tüketimi, performansı ve overclock teknolojisi ile kendini sevdirmeyi başarıyor.

Oyun severlerler için özel olarak tasarlanmış MSI GeFORCE GTX 1060 ekran kartı, 6nm‘lik üretim teknolojisi sayesinde Pascal mimarili grafik işlemcilerin tercih edildiği yeni seri. Özellikle daha düşük enerji tüketimi ve daha yüksek performans konusunda çok iyi. Bu seride üretilen ekran kartlarında, belleği daha iyi kullanmasını sağlayan sıkıştırma teknolojisinde Color Compression devreye giriyor. GeForce GTX 1060, SLI desteği sunmuyor.

 

MSI, Twin Frozr VI  adını vermiş olduğu soğutma sistemi sayesinde sıcak havalarda bile oyun oynarken veya çizim yaparken kesinlikle performansından hiçbir şekilde ödün vermiyor. Bu kadar güzel bir performansa karşın çok sessiz çalışmakta. MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G,  6GB belleğe sahip ve 3 farklı modda çalıştırabiliyor. Bunlar sessiz, oyun ve overclock. Kartın üzerinde bulunan soğutucu devre dışı bırakılarak sessiz modda çalıştırılabiliyor. En düşük hız 1708 MHz, tavan hız ise 8008 MHz. Yüksek frekansları içeren overclock profilinde ise her değere 100 MHz‘lik artış ekleniyor.

image-2

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Belleğinde 6GB olması, full hd çözünürlükte kartın yıpranmasını engelliyor. Ayrıca 192-bit bant genişliği ve PCI Express x16 3.0 arabirimi desteği bulunmakta. Sunduğu bağlantı seçeneklerine baktığımızda 1 DVI, 1 HDMI ve 3 adet de DisplayPort‘u bulunmakra. 120 W güç tüketimini karşılayabilmek için güç kaynağından 8 pinlik bir besleme yapılması gerekli.

Twin Frozr VI, geniş yüzeyli aliminyum ızgara ve grafik işlemciden sıcaklığı uzak tutan 5 adet ısı borusundan ve 2 adet fandan oluşan bir soğutma sistemi. Tek devirde %2 lik bir hava artışı sağlayan fan yapraklarının da önemi büyük. MSI‘ın kullanıcılarına sunduğu ve MSI‘ya özgü olan aydınlatma ve efektleri kontrol eden ledler bulunmakta . MSI Gaming App ile ledleri ayrı ayrı kontrol etmeniz mümkün. Bunların yanı sıra oyuna veya çalan müziğe göre uygulama yapabiliyorsunuz.

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G ekran kartı, Full HD‘nin üstündeki çözünürlükte bile akıcı bir şekilde oyun oynamanızı sağlıyor. Soğutma sistemi, çalışma modları, MSI‘ın kendi yazılım çözümleri de ekran kartının kullanışlılığını artırmakta.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Özellikleri

  • Arayüz: PCI Express x16 3.0
  • Taban Frekans: 1506 MHz
  • Tavan Frekans: 1809 MHz
  • Bellek : 6 GB GDDR5
  • Bağlantılar: DisplayPort x 3 (Version 1.4) / HDMI (Version 2.0) /
    DL-DVI-D
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA