TikTok uygulaması açılmıyor sorununa yönelik içeriğimizde aynı zamanda uygulamada oluşan bağlantı sorunlarına yer vereceğiz.

TikTok uygulamasını açarken hatalar almanız ve oturum açmanızı engellemesi alışılmadık bir durum değildir. TikTok uygulaması açılamamasının bazı nedenleri vardır. En önemli nedenlerinden birisi de TikTok uygulamasını genellikle en son güncel sürüme yükseltmemektir.

TikTok Uygulaması Açılmıyor Yapılması Gereken İşlemler

TikTok uygulamasını kurarken dikkat edilmesi gereken işlemlerinden bazıları da otomatik güncelleme özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Bu şekilde manuel olarak tekrar güncelleme yapmanızı gerektirmez.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemlere bağlı ek olarak da , aşağıdaki gibi yapabileceğiniz başka işlemler de vardır:

tiktok
TikTok Uygulaması Açılmıyor Sorunu

TikTok Uygulaması Açılmıyor Önbellek Yığını Sorunu

TikTok veri depolama alanı da çoğu zaman dolmaktadır. Özellikle izlemiş olduğunuz video indirmeyi veya kaydetmeyi seviyorsanız

TikTok uygulamasında ön bellek yığıntıları oluşmakta ve sonrasında önbellek yığınlarından kaçınılamaz hale gelir bu da oturum açmanız sırasında uğraştırıcı bir işlem haline gelir.

TikTok Uygulaması Açılmıyor Önbellek Yığını Nasıl temizlenir

TikTok önbellekteki verileri temizlemek için yapmanız gereken cihazınızda ayarlar kısmına giriş yaparak hızlı ve kolay bir şekilde temizlemek

TikTok uygulamasına  tıklayın ve ardından önbellek klasörünü seçin önbellek temizleye tıklayın Önbellek temizlendiyse TikTok uygulamasını tekrar açmayı deneyin. Bu ön bellek temizleme işlemini düzenli olarak en az haftada bir kez yapmalısınız.

Ayrıca cihazınız da dahili hafızanın dolu olup olmadığını kontrol etmeyi unutmamalısınız cünki cihazınızın kullanım sırasında RAM’in en verimli bir şekilde ve sorunsuz çalışabilmesi için diğer uygulamalardaki önbellek dosyalarını silmeniz gerekir.

tiktok 988
TikTok Uygulaması Açılmasını etkileyen sorunlar

TikTok Uygulaması Açılmıyor  Giriş Yapmayı Etkileyen Faktörler

Bugünkü TikTok hatası da giriş yapamamanızı etkileyen sebeblerden biridir.

TikTok Uygulaması kullanım sırasında cihazınıza bir virüs bulaştıysa bu sırada uygulama açarken hata ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle cihazınıza güvenli bir siteden değil de üçüncü taraflardan veya yasa dışı yollardan bir uygulama indirme sonucu cihazınıza virüs bulaştığı için hata almanıza neden olabilir.

Resmi olmayan lisanslara sahip uygulamalar saldırıya açıktır. Bunun için hataları önlemek için resmi uygulamayı kullanın.

Cihazınızda virüs olduğu kanıtlanırsa, cep telefonunuzu teknik servise göndermeniz gerekmektedir. Bu virüs sadece TikTok uygulamaya zarar vermekle birlikte, aynı zamanda kişisel olarak kullandığınız uygulama veya verilerinize de virüs bulaşarak farklı nedenlere yol açar.

TikTok Uygulaması Açılmıyor Aşırı Isınan Cihazda Bunlara Neden Olabilir.

Cep telefonu aşırı ısındığı için TikTok uygulamasına giriş yapmasına engel oluyor. Fazla kullanımdan dolayı ısınan cihazınız da donma işlemi veya cihazınızda TikTok uygulamasına giriş sırasında hata ile karşılaşmanıza sebeblerden biridir.

Çözüm, cihazın da bir süre giriş yapmadan bekletmek veya kapatıp tekrar açmaktır. Gereksiz uygulamaları cihazınızdan kaldırın veya kullanmadığınız tüm sekmeleri kapatın.

TikTok Uygulamasına Girişte Yavaş İnternet Sorunu

TikTok uygulamasına giriş yapılırken hata alınıyorsa, önce internet ağınızı kontrol etmenizde fayda var.

İnternet ağının yavaş olması veya sunucunun çalışmamasına sebeb olabilir  İnternet bağlantınız çekmiyor veya yavaşsa, genellikle boş siyah beyaz bir sayfa ile karşılaşırsınız. TikTok Uygulaması Açılmıyor konusunda müşteri hizmetleri ile görüşmek için 11858 teknoloji destek hattını arayabilirsiniz.

İnternet bağlantısı: Uygulama, internet bağlantısı olmadan çalışmaz. İnternet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse internete bağlanın.

Güncellemeler: Uygulamanın en son güncelleştirmesini yüklediğinizden emin olun. Bazı sorunlar, eski bir sürümü kullanmanızdan kaynaklanabilir. Uygulamayı güncellemek için uygulama mağazasına gidin ve güncelleme mevcut olup olmadığını kontrol edin.

Cihazınızın belleği: Cihazınızda yeterli bellek olup olmadığını kontrol edin. Uygulamanın çalışması için yeterli belleğe sahip olması gerekir. Cihazınızdaki gereksiz dosyaları silerek ve depolama alanınızı boşaltarak sorunu çözmeye çalışın.

Uygulama çökmesi: Uygulamanın çökmesi, açılmasını engelleyebilir. Uygulamayı kapatın ve yeniden açmayı deneyin. Ayrıca, cihazınızın ayarlarında uygulama önbelleğini temizleyebilirsiniz.

Hesap sorunları: Hesabınızda bir sorun olabilir. Şifrenizi doğru girdiğinizden ve hesabınızın doğru şekilde yapılandırıldığından emin olun. Ayrıca, hesabınızın engellenmemiş veya askıya alınmamış olduğunu kontrol edin.

Uygulama mağazası sorunları: Uygulamayı indirdiğiniz mağazada bir sorun olabilir. Mağaza güncellemelerini kontrol edin ve mağaza önbelleğini temizleyin.

Bu faktörlerin herhangi biri, TikTok uygulamasının açılmamasını etkileyen faktörler. Bu

sorunların herhangi biri ile karşılaşırsanız, önerilen çözümleri deneyin veya uygulama

geliştiricilerine başvurun.

Ülke veya bölge kısıtlamaları: TikTok bazı ülkelerde veya bölgelerde yasaklanmış olabilir. Bu durumda, uygulama mağazalarında veya internet arama motorlarında arama yaparak uygulamanın kullanılabilirliğini kontrol edin.

Güvenlik yazılımı: Güvenlik yazılımları, uygulamaların açılmasını engelleyebilir. Anti-virüs yazılımınızın veya güvenlik duvarınızın TikTok uygulamasını engelleyip engellemediğini kontrol edin.

Diğer uygulamalar: Diğer uygulamaların TikTok uygulamasını etkilediği olabilir. Uygulama çakışmalarını kontrol edin ve gerektiğinde diğer uygulamaları kapatın.

Sunucu sorunları: Uygulamanın sunucuları, açılmasını engelleyen bir sorun yaşayabilir. Sunucu sorunları, uygulamanın genelinde yaşanıyorsa, sorununun uygulama geliştiricileri tarafından çözülecektir.

Cihaz yazılımı: Cihaz yazılımınızın güncel olmadığından emin olun. Bazı uygulamalar, belirli bir yazılım sürümü gerektirebilir. Cihazınızın güncel sürümüne güncelleştirin.

Hatalı kurulum: Uygulamanın yanlış kurulduğu olabilir. Uygulamayı kaldırın ve tekrar yükleyin

TikTok Uygulaması Açılmıyor Tiktok yardım merkezine ulaşabilirsiniz.