Ana Sayfa Haberler Test Oluşturma Uygulamaları

Test Oluşturma Uygulamaları

495
0

Kısa sınavlar, bilgileri öğrenmenize ve hatırlamanıza yardımcı olmanın harika bir yoludur. İşte Android’de test yapmak için en iyi Test oluşturma uygulamaları.

Bir sınav, öğrenme sürecine etkili bir yardımcıdır. Kısa sınavların bilginizi test etmesi gerektiği için, oluşturmaları önemli ölçüde zaman ve çaba gerektirir. İyi haber şu ki, Android için uygun şekilde testler oluşturmanıza ve paylaşmanıza izin veren uygulamalar var. Bu uygulamalar, süreçte size yardımcı olacak birçok yararlı seçenek sunar.Şimdi, bir test oluşturmak için en iyi beş Android uygulamasına bakalım.

1. Kahoot!

Test Oluşturma Uygulamaları

Quiz Oluştur ve Oyna

Kahoot! oyun benzeri temalarla etkileşimli testler oluşturur. Çalışma alanınız, eviniz veya okulunuz için testler oluşturmanıza olanak tanır. Testi yerleşik temalarla etkileşimli hale getirebilir ve görünürlüğü yalnızca sizinle sınırlayabilir veya herkese açık hale getirebilirsiniz. Sonunda otomatik bir değerlendirme için her soruya doğru cevapları da ekleyebilirsiniz.

Kahoot! sınav oluşturmanızda size yardımcı olacak öneriler sunar. Özelleştirme özellikleri, başlangıçta kısa bir eğitim vermek için bir tanıtım videosu eklemenize de olanak tanır. Ücretsiz sürüm, bir test için sizi en fazla üç kullanıcıyla sınırlar ve temalar, resimler, anketler ve sunumlar üzerinde sınırlamalar vardır. Premium sürümü satın alarak bunların kilidini açabilirsiniz.

İndirin: Kahoot! (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

2. Sınav Oluşturucu

Test Oluşturma Uygulamaları

Test, Anket Oluştur ve Test Et

Quiz Maker, akademik veya eğlence amaçlı etkileşimli testler oluşturmanıza olanak tanır. Test oluşturma için çok çeşitli özellikler sunar.

Değerlendirme için sınav modu veya eğlence için meydan okuma modu ile bir quiz hazırlayabilirsiniz. Sınava bir konu atayabilir ve etkili quizler hazırlamak için bilgi düzeyini tanımlayabilirsiniz. Ayrıca her doğru cevap için puan vermek gibi puanlama politikasını da özelleştirebilirsiniz.

Quiz Maker, test ve bireysel sorular için bir zaman sınırı belirlemenize olanak tanır. Ayrıca testin bütünlüğünü korumak, sorular için düzenleme seçeneğini gizleyebilirsiniz. Zaman kazanmak için soruları bir metin dosyasından da içe aktarabilirsiniz.

İndir: Quiz Maker (Ücretsiz) | Quiz Maker Professional (Ücretsiz deneme, abonelik gerekli)

3. Yapın

Test Oluşturma Uygulamaları

Eğitici Oyunlar ve Testler Yaratın

Make It, eğitim amaçlı kullanım için optimize edilmiştir. Öğrencileriniz için kolayca interaktif oyun tabanlı quizler oluşturabilirsiniz. Ayrıca, kolayca özel testler yapmak için yerleşik demo soruları kullanmanıza da olanak tanır. Make It, sınavlarınıza daha etkileşimli hale getirmek için arka plan müziği ve ses efektleri eklemenizi sağlar. Uygulama ayrıca yanıtları ve sayfa sırasını rastgele ayarlamanıza da olanak tanır.Make It, her oyuncunun performansını canlı bir skorla değerlendirmenizi sağlar. Test özelliği ücretli olmasına ve kilidini açmak için uygulama içi satın alma yapmanız gerekmesine rağmen, önce uygulamayı ücretsiz deneme yoluyla değerlendirebilirsiniz.İndir: Make It (Ücretsiz deneme, abonelik gerekli)

4. MTestM

unnamed 14

MTestM, sınavlar, testler ve testler oluşturmanıza olanak sağlayan akademik bir uygulamadır. Etkili bir sınav hazırlamak için her bileşeni düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, tek seçenekli liste, çoktan seçmeli, boşluklar ve diğer birçok seçenekten sınav türünü seçmenize olanak tanır.

Bir soruyu interaktif hale getirmek için ona resim ve video ekleyebilir, önceki sorulardan bileşenleri kopyalayarak süreci hızlandırabilirsiniz.

MTestM, sınav dosyalarını Microsoft Excel ve PDF formatlarında dışa aktarabilir, sorulara bir zaman sınırı uygulayabilir ve sınav dosyalarınızı yerel dizinde saklayabilir. Uygulamanın otomatik kaydetme özelliği, ilerlemenizi periyodik olarak otomatik bir şekilde kaydetmek için oldukça yararlıdır. MTestM’in tüm ana özelliklerini kullanmak ücretsizdir.

İndirin: MTestM (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

5.QuizPro

unnamed 1 4

Çevrimiçi bilgi yarışması ve test oluşturucu uygulaması

QuizPro, öğrencilerinizi sınavlar aracılığıyla değerlendirmenize yardımcı olur. Kullanımı kolaylaştıran basit bir arayüze sahiptir; özel bir test oluşturur ve katılım kimliğini üyeleriniz veya öğrencilerinizle paylaşırsınız.QuizPro ile resimli metin soruları ekleyebilirsiniz. Ayrıca tek seçenek, çoktan seçmeli, metin yanıtı veya sayısal yanıt gibi soru türünü tanımlamanıza da olanak tanır. Bir sınav için zaman sınırını ayarlayabilir ve sorular arasında gezinmeyi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Hepsinden iyisi, uygulamanın kullanımı ücretsizdir.İndirin: QuizPro (Ücretsiz)

Bu Uygulamalarla Testler Oluşturun

Kısa sınav, etkili bir değerlendirme yöntemidir ve öğrenmeyi geliştirir. Akademik ve hatta gündelik gibi çeşitli ortamlarda yardımcı olabilir ve uygulamalar farklı izleyiciler için özelleştirilmiştir. Tercihlerinize göre en iyisini seçebilirsiniz.

Ve akıllı telefon teknolojisini sınıfta kullanmanın tek yolu sınavlar değil. Öğretmenlerin keşfetmesi için çok daha fazla eğitim uygulaması var.