Slack mesajlarımı nasıl silebilirim, aşağıdaki adımları tek tek uygulayalım.

Slack duyurunuzda bir hata mı yayınladınız? Bunun yerine yanlışlıkla yönetime gönderilen bir ekip arkadaşına yönelik içeriden bir şaka mı yapıldı? Endişelenme, kızarıklıklarını kurtarmak için hala zamanın var. İşte Slack mesajlarınızı nasıl sileceğinize dair bir kılavuz.

Diğer bazı mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak, Slack’te bir mesajın silinmesi diğerlerini bilgilendirmez. Bu nedenle, metninizi silmek için yeterince hızlıysanız, mesaj ve dosya saklama ayarı ” Her şeyi sakla ” olarak yapılandırılmadıkça, yöneticiler bile ne olduğunu öğrenemez. Bu durumda düzenlemeleri ve silmeleri izler.

Ayrıca, doğrudan size DM’den gönderilmiş olsa bile, başkalarının mesajlarını değil, yalnızca gönderdiğiniz mesajları silin. Unutulmaması gereken bir diğer nokta da, çalışma alanınız için mesaj silme devre dışı bırakılmışsa, mesajlarınızı da silemezsiniz.

Slack mesajını silme adımları

Açıkça görüldüğü gibi, mesaj silme temel bir Slack özelliğidir ve mesajlarınızı hem masaüstü hem de mobil uygulamalarda silebilirsiniz. Aşağıdaki bölüm, gönderilen mesajlarınızdan nasıl kolayca kurtulabileceğinizi gösterir.

Slack Mesajlarımı Nasıl Silebilirim

Slack masaüstü uygulamasında bir mesajı silme

Sol sütundan hatalı mesajı gönderdiğiniz konuşmayı seçin.

İmlecinizi istediğiniz mesajın üzerine getirin ve dikey üç noktaya tıklayın.

Slack Mesajlarımı Nasıl Silebilirim

“Mesajı sil”e tıklayın.

Slack Mesajları Silme

İstendiğinde tekrar Sil’e tıklayın.

Slack mobil uygulamasında bir mesajı silme

Mesajınızı silmek istediğiniz kanalı veya DM’yi seçin.

Seçenekleri görüntülemek için istediğiniz mesajı basılı tutun.

Aşağı kaydırın ve “Mesajı sil” üzerine dokunun.

Slack Mesajlarımı Nasıl Silebilirim

İstendiğinde, kararınızı onaylamak için “Sil”e dokunun.

Slack Mesajlarımı Nasıl Silebilirim

Bu kadar! Bu adımlar, Slack mesajlarınızı nasıl sileceğinizle ilgili kılavuzumuzu tamamlar. Bunu yaptığınızda, mesajlarınız sonsuza kadar kaybolur ve bu işlemi geri alamazsınız. Ancak, mesaj ve dosya saklama ayarları uygun şekilde yapılandırılmışsa, yönetici mesajın silinmesini izler.

Slack mesajlarımı nasıl silebilirim makalemiz umarım yararlı olmuştur.