Ana Sayfa Bilgisayar Şimdiye Kadar Üretilen En Hızlı Ekran Kartı: ‘Nvidia GeForce GTX 1080 Ti’

Şimdiye Kadar Üretilen En Hızlı Ekran Kartı: ‘Nvidia GeForce GTX 1080 Ti’

0
Şimdiye Kadar Üretilen En Hızlı Ekran Kartı: 'Nvidia GeForce GTX 1080 Ti'

Dünyanın en iyi ekran kartlarını üreten Nvidia, en son çıkardığı ve şimdiye kadar üretilen en hızlı ekran kartını tanıttı. Yeni üretilen bu ekran kartı Dünya rekoruna imza attı. Pascal Mimarisi‘ni temel alan bu kart, üst düzey oyun platformlarına hitap ediyor. 11 Gbps GDDR5X bellek ve 11 GB gibi büyük bir arabelleğe sahip olan GTX 1080 Ti, oyun oynama zevkini ve hızını üst seviyelerde tutacak.

GeForce GTX 10 grafik kartlarıyla devrim niteliğinde adım atan Nvidia, eski ekran kartlarına karşı 3 kat performans sağlamıştı. Pascal Mimarisi‘yle, yeni teknoloji ve VR oyun deneyimleri kullanıcılara sunulmuştu.

Pascal Teknolojisi‘nden bahsetmek gerekirse, oyun içinde en akıcı ve yüksek performasla verim sağlaması vazgeçilmezler arasında. Pascal Teknolojisi, oyunlarda yüksek performans ve hız deneyimi sunar.

Ayrıca Pascal VR, son derece akıcı oyun oynamanızı sağlayaca ve sinematik deneyimler için NVIDIA GameWorks teknolojisini sunacak.

Dökme Alüminyum gövde ve 7 fazlı dualFET güç kaynağına sahip olan GTX 1080 Ti, en kaliteli 1. sınıf malzemelerden yapılmış. Günümüzün en büyük sorunu olan ısınma problemini ortadan kaldırma amaçlı olarak üst düzey buhar haznesine sahip Radyal Fan ile mükemmel derecede soğutma işlemi gerçekleştirir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sanal gerçeklikte devrim niteliğinde özellikler sunmaya devam eden NVIDIA, oyun içinde 360º görüntülenebilen görüntüleri kaydedebilme özelliğine sahip. Kaydettiğiniz görüntüleri daha sonra belirli filtrelerle düzenleme olanağı sunması, 4K HDR görüntüler elde etmenizi sağlıyor. Sonradan dilediğiniz görüntüleri ister bilgisayarınıza, ister akıllı telefonlarınıza aktarabilme imkanı sunuyor.

GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition modeli, 2.481 MHz hızını aşarak, yeni 3DMark Dünya Rekorunu kırmayı başardı. Kingpin kullanıcı ismiyle yapılan bu işlem, 11 GB kapasiteli GDDR5X belleği, standart 11 GHz hızından 12,5 GHz hızına yükseltti.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Geliştirilmiş FinFET teknolojisinde bulunan 12 milyar transisator sayesinde, önceki nesillere göre daha çok yüksek performans sağlıyor. 4K, VR, NVIDIA G-SYNC HDR ve NVIDIA GameWorks teknolojileri sayesinde gerçek bir oyun deneyimi sunuyor. Fiyatı daha belli olmayan bu cihaz, önceki nesil  NVIDIA TITAN X Pascal’dan daha güçlü. NVIDIA TITAN X Pascal’ın 1200$ civarında olması, bu cihazın daha yüksek fiyatta satılacağını gösteriyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA