Roborock S8 robot süpürge cihaz eşleştirme

Bu yazımızda sizlere Roborock S8 robot süpürge kurulumu nasıl yapılır tüm detayları ile anlatıyoruz.

Daha önce Roborock firmasının yapmış olduğu Roborock S5 ve Roborock S7 modelleri ile robot süpürge dünyasının en stabil çalışan modelleri arasına girmeyi başardı. Öyle ki Roborock Q7 max çıktığı an kimse kullanıcı yorumları ve deneyimleri oluşmadan bir hayli sattı. Bu da firmanın daha önceki modellerinden ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

Roborock S8 robot süpürge kurulumu diğer modellerinde olduğu gibi Roborock uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Kurulumda nelere dikkat edilmelidir ve nasıl yapılır tüm detaylarını paylaşalım.

Roborock S8 Robot Süpürge Kurulumu

Kuruluma başlamadan önce robot süpürgeyi kutusundan çıkarak koruyucu jelatinleri çıkarınız. Daha sonra şarj istasyonu için evinizde modeminize yakın bir alan seçiniz. Bu seçeceğiniz alan için arkası duvara bitişik olabilir ancak sağında ve solunda 50cm kadar boş alan bulunmalıdır.

Daha sonra akıllı telefonunuzun uygulama mağazası üzerinden Roborock uygulamasını indiriniz. Uygulamaya eposta ya da telefon numaranız üzerinden kayıt olun. Ardından + simgesine dokunarak cihaz ekle seçeneği ile ilerleyiniz.

Roborock S8 robot süpürge kurulumu için modelinizi doğru bir şekilde robotlar seçeneğinden seçiniz. Bir sonraki adımda ise evinizin Wi-Fi ismini ve şifresini isteyecektir.

Roborock S8 robot süpürge kurulumu ve kullanımı
Roborock S8 robot süpürge kurulumu

Evinizde 2.4ghz Wi-Fi sinyali olması gereklidir. 5Ghz sinyali üzerinden robot süpürge kurulumu yapılamamaktadır. Ayrıca dikkat etmeniz gereken ise Wi-Fi şifresini yanlış yazdığınızda hatalı parola uyarısı çıkmıyor. İşlemler devam ediyor ve en sonunda bağlantı başarısız oluyor. Bu sebeple şifreyi doğru yazdığınızdan emin olun.

Roborock S8 robot süpürge cihaz eşleştirme
Roborock S8 robot süpürge kurulumu

Daha sonra robot ayarları bölümünden dil seçeneği ile Türkçe seçebilirsiniz. Böylece robot süpürgeniz Türkçe konuşmaya devam edecektir. Ayrıca üç nokta (…) seçeneğini seçip en altta yer alan yazılım güncelleme kısmına gelerek güncelleme varsa yapınız.

Haritalandırma için robotunuzun şarjı %100 olduğunda tüm ev temizliği seçeneği ile çalıştırın. Böylece temizlik yaparken haritalandırma da yapmaya başlayacaktır.

Böylece sizlere Roborock S8 robot süpürge kurulumu nasıl yapılır detayları ile anlattık. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: