HP OfficeJet 7740 Yazıcı bilgisayar ile bağlantısı
HP OfficeJet 7740 Yazıcı Kurulumu

Bu yazımızda sizlere HP OfficeJet 7740 yazıcı kurulumu nasıl yapılır tüm detayları ile anlatıyoruz.

Bildiğiniz üzere mürekkep doldurmalı yazıcılar deskjet serisi gibi kartuşlu yazıcılardan daha ekonomik baskı maliyeti oluşturuyor. Entegre tank tasarımı bulunan bu yazıda mürekkep izleme sensörü sayesinde mürekkep seviyenizi takip edebilirsiniz. Ayrıca mürekkep dolumu kendiniz ofisinizde yapabilirsiniz.

Küçük işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan HP OfficeJet 7740 yazıcı kurulumu oldukça kolaydır. Ayrıca ağ üzerinden kurulum yaptıktan sonra bir çok bilgisayar üzerinden tek tuşla çıktı alabilirsiniz. Ofiste işlerinizi kolaylaştıran bu yazının kurulumu nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatalım.

HP OfficeJet 7740 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Öncelikle yazıcı düz bir zemine yerleştirerek üzerindeki tüm koruyucu jelatinleri çıkarınız. Yazıcıyı güç butonuna basarak çalıştırınız.

Ekran panelinde dil seçmenizi isteyecektir. Dil ve bölge seçimlerini yaptıktan sonra ilerleyiniz ve kurulum ekranın tamamlanmasını bekleyiniz.

Daha sonra yazının ön kapağını açınız. Buraya kartuşun koruyucu bantlarını çıkardıktan sonra doğru bir şekilde yerleştiriniz.

HP OfficeJet 7740 Yazıcı Ayarları
HP OfficeJet 7740 Yazıcı Kurulumu

Daha sonra kağıt tepsisini çıkarak kağıt ekleyiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu ise sağ, sol ve ön kısımda yer alan aksamları yerleştirdiğiniz kağıt boyutuna göre ayarlamanız gerekiyor.

Ardından kağıt tepsisini ve yazının ön kapağını kapatınız. Bilgisayarınızda HP Smart uygulamasını indiriniz.

Uygulamayı yüklendikten sonra açınız ve yazıcı ekle seçeneğin tıklayınız. Daha sonra yazıcınızın ismi gözükecektir. Burada önemli nokta ise eğer repeater cihazına bağlı iseniz yazıcıyı bu şekilde kurulum yapamayabilirsiniz. Bu sebeple ana modeme Wi-Fi üzerinden ya da kablolu olarak HP OfficeJet 7740 yazıcı kurulumu yapmanızı tavsiye ederiz.

HP OfficeJet 7740 Yazıcı bilgisayar ile bağlantısı
HP OfficeJet 7740 Yazıcı Kurulumu

Yazıcının ismi uygulama üzerinde gözüktükten sonra üzerine tıklayarak işlemi başlatın. İlerleme ekranları bittiğinde kurulum tamamlanıyor. Test sayfası yazdır butonuna basarak çıktı alabilirsiniz.

Tarama yapmak istediğinizde eğer başarısız olursanız Hp uygulamasına kayıt olmadığınızdan olabilir. Bu sebeple Hp Smart uygulamasına mutlaka eposta veya telefon numaranız ile kayıt olunuz.

Böylece sizlere HP OfficeJet 7740 yazıcı kurulumu nasıl yapılır detayları ile anlattık. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: