Ana Sayfa Uygulama Microsoft’tan En İyi Android Uygulaması

Microsoft’tan En İyi Android Uygulaması

87
0

Android telefonunuzdaki Google uygulamalarını değiştirmek istiyorsanız, neden Microsoft’un sunduğu şeylere bir göz atmıyorsunuz? Microsoft’tan en iyi Android uygulaması,

Microsoft’un tanıtıma ihtiyacı yok. Bir teknoloji devi ve herkesin bildiği bir isim. İşte tam da bu nedenle, Android uygulamalarının çoğunun radarın altına girdiğini görmek şaşırtıcı.Microsoft, ilk başta Android için iş uygulamalarına odaklanmaya devam etti, bu nedenle daha sonra piyasaya sürdükleri uygulamalar yeterince manşet olmadı. Diğer bir neden de, bu uygulamalar için insanların tercih ettiği görünen popüler alternatiflerin Google Play’de mevcut olmasıdır.Bu nedenle, Microsoft tarafından geliştirilen ve denemeye değer olduğunu düşündüğümüz gölgede kalan bu Android uygulamalarının Microsoft’tan En İyi Android Uygulaması listesini yaptık.

1. Microsoft Lens (Mercek)

Microsoft'tan En İyi Android Uygulaması

Microsoft Lens, Android için bir üretkenlik uygulamasıdır. Görüntünüzü taramanıza ve popüler dosya biçimlerine dönüştürmenize olanak tanır.

Güçlü tarama motoru, el yazısı olanlar da dahil olmak üzere çeşitli metin türlerini tarayabilir. Taramadan sonra bu görüntüleri PDF, DOCX, XLSX veya PPT gibi istediğiniz formatta kaydedebilirsiniz.

Microsoft Lens, taranan görüntüleri ve dosyaları OneDrive depolama alanına kaydetmenize olanak tanır. Dosyalarınızı çeşitli cihazlar arasında senkronize etmenize yardımcı olur. Bazı popüler tarama uygulamaları bu kategoriye hakimdir, ancak bir Windows kullanıcısı için Microsoft Lens oldukça kullanışlı bir araçtır.

İndirin: Microsoft Lens (Ücretsiz)

2. Microsoft Translator (Çevirmen)

Microsoft'tan En İyi Android Uygulaması

Microsoft Translator, 70’den fazla dil için geniş desteğe sahip bir dil çeviri uygulamasıdır. Çevrimdışı modda çeviri yapmak için çeşitli dilleri indirebilir ve ayrıca sesli girişi kullanarak bir cümleyi çevirebilirsiniz. Uygulama, yazılan metni ve resimlerdeki metni çevirmenize olanak tanır.

Microsoft Translator, bir konuşmayı cihazlar arasında çevirmeye izin veren bir özelliğe sahiptir. Görüşme bire bir veya bir grup içinde olabilir. Bu özellik, daha geniş bir kitleye yönelik sunumlarda yardımcı olur. Farklı kategorilerde yaygın olarak kullanılan cümlelerin çevirilerini sağlayan bir kılavuza da göz atabilirsiniz.

İndirin: Microsoft Translator (Ücretsiz)

3. Microsoft To Do: Lists & Tasks (Microsoft Yapılacaklar)

Microsoft'tan En İyi Android Uygulaması

Microsoft To Do, adından da anlaşılacağı gibi bir görev yönetimi uygulamasıdır. Görevleriniz için hatırlatıcılar ayarlamanıza, önemli şeyleri not almanıza ve etkinliklerinizi planlamanıza olanak tanır. Uygulama ayrıca e-postanızdaki işaretli mesajları da görüntüler. Bu özellik, anımsatıcı eklemenizi ve doğrudan Outlook’tan son tarihler belirlemenizi kolaylaştırdığından oldukça kullanışlıdır.

Microsoft To Do, diğer Microsoft hizmetleriyle iyi bir entegrasyon desteğine sahiptir. Farklı hizmetler ve cihazlar arasında görevleri düzenlemenizi ve yönetmenizi kolaylaştırır. Yapılacaklar ile gününüzü planlayabilir ve telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan erişebilirsiniz. Ayrıca not almanıza ve görevlerinize çeşitli dosyalar eklemenize olanak tanır.

İndirin: Microsoft To Do (Ücretsiz)

4. Microsoft Planner (Microsoft Planlayıcı)

Microsoft'tan En İyi Android Uygulaması

Microsoft Planner, projelerinizi ve görevlerinizi bir ekiple yönetmenizi sağlayan bir uygulamadır. İşbirliği yapmanıza ve ekip çalışmasını etkili hale getirmenize olanak tanır.

Yeni planlar oluşturabilir ve düzenleyebilir, görevleri yönetebilir ve zamanlayabilir, insanları çeşitli görevlere atayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Planner, planlarınızı görsel olarak yönetebilmeniz için kullanımı kolay bir arayüz sağlar. Ekip üyelerinin birbirlerinin ilerlemesini de görmelerini sağlar.

Zamanlamayı izlemek için görevlerin durumunu da kontrol edebilirsiniz ve grafik ayrıca henüz hiçbir şeye atanmamış üyeleri de gösterir.

İndirin: Microsoft Planner (Ücretsiz)

5. Microsoft Family Safety (Microsoft Aile Güvenliği)

Microsoft'tan En İyi Android UygulamasıMicrosoft Family Safety, ebeveynler için kullanışlı bir uygulamadır. Ebeveyn denetimleri aracılığıyla çocuklarınızı güvenli olmayan web dünyasından korumanıza olanak tanır. Çocuğunuzun çevrimiçi etkinliğini ve ekran başında geçirdiği süreyi izleyebilir ve ayrıca belirli uygulamaları veya oyunları engellemenize veya bunlara izin vermenize olanak tanır.

Aile Güvenliği, aile üyelerinin konum paylaşımıyla çevrimdışı olarak bağlantıda kalmalarını sağlar. Konum izleme özellikleri, aile üyeleri tarafından sık ziyaret edilen yerleri de görüntülemenize olanak tanır. Bir aile üyesi bir yere vardığında veya bir yerden ayrıldığında bile uyarı alabilirsiniz. Uygulama, en yüksek hız, telefon kullanımı, rotalar ve daha fazlasını içeren sürüş raporları oluşturur.

İndirin: Microsoft Family Safety (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

6. MSN Hava Durumu

MSN Weather, mükemmel bir Android hava durumu uygulamasıdır. Bir saat, gün, hafta ve on gün için en son tahminleri sağlar. MSN Hava Durumu ayrıca olağandışı hava koşulları için uyarılar sağlar.

Daha detaylı bilgi almak için mevcut haritalar üzerinden tahmini inceleyebilirsiniz. Bunlar sıcaklığı, nemi, yağış olasılığını, UV indeksini, radar tahminini ve çok daha fazlasını gösterir. Uygulama ayrıca konumlarınız için gün doğumu ve gün batımı zamanlamasını gösterir. Seyahat ederken hava durumunu takip etmek için listenize birden fazla şehir ekleyebilirsiniz.

İndirin: MSN Hava Durumu (Ücretsiz)

7. Microsoft Edge

Microsoft'tan En İyi Android UygulamasıEdge, Microsoft’un web tarayıcısıdır. Diğer Microsoft hizmetleri ve uygulamalarıyla iyi bir entegrasyon desteğine sahiptir. Tarayıcı, internette gezinmek için tonlarca kullanışlı özellik sunar. Ayrıca şifrelerinizi, geçmişinizi, favorilerinizi, yer imlerinizi ve diğer tarayıcı verilerinizi cihazlar arasında senkronize edebilirsiniz.

Microsoft Edge, kötü şöhretli Internet Explorer’ın halefidir. Ancak, önemli ölçüde geliştirildi ve yeniden tasarlandı.

Edge artık pazardaki büyük tarayıcıların bir rakibi. Benzersiz özellikleri arasında alışveriş yardımı, parola güvenlik kontrolü, koleksiyonlar ve çok daha fazlası yer alır. Windows kullanıcısıysanız, Edge ile en iyi deneyimi elde edebilirsiniz.

İndirin: Microsoft Edge (Ücretsiz)

8. Remote Desktop (Uzak Masaüstü)

Microsoft'tan En İyi Android UygulamasıUzak Masaüstü, Android cihazınızı kullanarak masaüstüne bağlanmanıza izin veren, Microsoft’un kullanışlı bir uygulamasıdır. Masanızdan uzaktayken telefonunuzu kullanarak PC’nize erişmenizi sağlar. Uygulama ayrıca sanal uygulamalara bağlanmaya da izin verir, böylece örneğin kodunda bir hata olan bir arkadaşınıza veya üniversite ethernetine bağlanmak isteyen bir öğrenciye yardımcı olabilirsiniz.

Uzak Masaüstü bağlantıları güvenlidir, yani hiçbir davetsiz misafir herhangi bir cihaza erişemez. Ayrıca uygulama, ses ve video akışını destekler ve ayrıca panoları cihazlar arasında paylaşmanıza olanak tanır.

İndir: Remote Desktop (Ücretsiz)

Android için En İyi Microsoft Uygulamaları

Microsoft, pazardaki rekabeti domine etmeye başladı ve uygulamaların ve hizmetlerin kalitesini büyük ölçüde artırdı. Bu uygulamalar kesinlikle Google Play’de bulunan alternatiflerden daha az kullanışlı olarak kabul edilemez ve kalite kaybı olmadan Google uygulamalarına olan bağımlılığınızı azaltmak istiyorsanız Microsoft’tan En İyi Android Uygulaması listesine göz atabilirsiniz.