Ana Sayfa İnceleme LG nin Giriş Seviyesi Yeni Akıllı Telefonu K7 Ürün İncelemesi

LG nin Giriş Seviyesi Yeni Akıllı Telefonu K7 Ürün İncelemesi

0

Akıllı telefon pazarının her segmentinden rekabet edebilir ürünlerle pazar payını genişletmeyi hedefleyen güney koreli teknoloji devi LG yeni giriş seviyesi olan K serisini geçtiğimiz günlerde tanıttı. Biz de bu sene oldukça yüksek satış adetlerine ulaşacağına inandığımız LG K7 ürününü sizler için inceledik.
854×480 piksel çözünürlüğü sahip 5 inç IPS LCD ekrana sahip olan telefonun LTE sürümünde 4 çekirdekli 1.1 GHZ işlemci bulunurken, 3G versiyonun da ise yine dört çekirdekli 1.3 GHZ işlemci bulunuyor. LTE ve 3G olarak 2 farklı modeli bulunacak olan telefonun her ikisi versiyonunda da 1,5 GB Ram bulunacak. Ancak sistemin kullandığı Ram miktarının ardından kullanıcılar için 1GB Ram ayrılmış olacak.

lg1

2016 daki giriş seviyesi akıllı telefonların özelliklerine göre 5 veya 8MP ana kamera olacak telefonda ön kamera olarak ise 5 MP çözünürlüğe sahip kamera kullanılmış. Ayrıca arka kamera çözünürlüğü her ne olursa olsun olumsuz aydınlatma koşullarına karşı bir adet led flaş ile desteklenmiş şekilde satışa sunulacak.

lg2

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Telefonun ses açma/ses kısma ve power tuşları G serisinden beri alışık olduğumuz üzere telefonun arka kısmına kameranın hemen altına yerleştirilmiş.

LTE ve 3G olarak iki farklı modeli bulunacak olan LG K7 modelinin her iki modelde de bulunacak pilinin kapasitesi ise 2125 Mah.

Micro SD kartlar yardımıyla 64 GB a kadar hafızası artırılabilecek olan telefonun 8 GB ve 16 GB dahili depolama birimine sahip iki farklı modeli bulunacak.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

LG K7 serisinin işletim sistemi ise Android Lollipop 5.1.

lg3

Bu sene tanıttığı ürünleriyle akıllı telefon pazarında hiç olmadığı kadar agresif bir strateji izleyeceğinin sinyallerini veren LG V10 serisiyle en üst segmentte, K7 serisiyle de giriş seviyesi ürünlerde ciddi satış adetleri yakalamayı hedefliyor.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA