Günümüzde telefon kullanımı oldukça yaygınlaştı diyebiliriz. Gelişen telefon teknolojisi bir çok markanın yeni telefon modellerinin üretmesine sebep oldu. Her geçen gün üretilen telefonlara sürekli gelen güncellemelerle birlikte özelliklerine bir yenisini ekliyor.

Geniş bir kitlenin kullandığı Iphone cihazlar son zamanlarda tercih edilen telefon markaları arasında zirvedeki yerini koruyor. İphone telefonlar kullanım bakımından android cihazlara oranla biraz daha zor ve karışık olabilir.

Günlük hayatımızda kullandığımız mail hesaplarımız biz kullanıcılar için oldukça önemli.İş, okul, ofis ve benzeri çalışma alanlarınan gelen günlük mail giriş ve çıkışalarımızı sürekli kontrol etmek durumundayız.

Bu makalemizde İphone telefonlarımızda kişisel mail hesabımızı nasıl açabiliriz bu konuya değinelim.

1) İPhone cihazımızda ayarlar bölümüne giriş yapalım.

2) Açılan ekranı alt kısma doğru kaydıralım ve bu alandan Hesaplar Ve Parolalar  başlığına tıklayalım.

3) Bu alandan Hesap Ekle kısmına tıklayalım.

4) Bir sonraki adımda ise kullanmış olduğumuz mail servisini seçmemiz için seçenekler gelecektir bu alandan kurmak istediğimiz mail bilgisini seçelim.

1 3

5) Açılan bu liste üzerinde kullanmış olduğumuz servis yer almıyorsa sayfanın en altına bakalım ve bu alanda Diğer seçimine tıklayalım.

* Sıra mail sunucumuzu yapılandıralım;

Telefonlarımızda mailleri doğrudan alabilmek için sunucu ayarlarını yapmamız gerekiyor. Aşağıdaki adımları takip ederek mail sunucusu ayarlarını yapalım.

1) Bu alanda özel uzantılı mail adresi ayarları yapılandırılacaktır.

2) E-Posta kısmına kişiye özel E-mail adresimizi  uygun bir şekilde girelim.

2) Parola alanına mail adresimize ait olan şifremizi yazalım. ( Bu alanda yeni bir şifre belirlemiyor var olan mail şifremizi giriyoruz.)

3) Gelen posta sunucusu yazan bölüme  mail.uzanti.com yazarak kullanıcı adı ve parola bölümüne  mail adresi ve parolamızı yazıyoruz.

4) Giden posta sunucusu alanına ise yukarıya yazdığımız bilgilerin aynısını yazarak ilerliyoruz.

2 2

Tüm bu bahsettiğimiz adımları doğru bir şekilde uyguladıysak karşımıza gelen ekranda mail ve notları aktif edebileceğimiz bir bölüm gelecektir. Bu aşamada kaydet  butonuna tıklayarak mail kurulumunu tamamlamış olacağız.