iOS 16 ile fotoğrafı story ekranına ekleme adımları. Geçtiğimiz günlerde Apple gelen İOS 16 güncellemesi ile birbirinden farklı özellikler eklendi. Gelişen teknoloji ile beraber bir çok marka çeşitli özelliklerde telefonunu piyasaya sürdü. Kullanılan bir çok telefon var ancak Apple serisi kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gördü.

Özellikle ürünün fiziki bakımdan beğeni aldı. Cihaz hem görüntü hem de yazılımsal olarak diğer cihazlara oranla oldukça farklı. Apple telefonlar kullanım bakımından alışkın olmadığımızdan başlarda zor fakat kullandıkça oldukça basit bir arayüze sahip.

Telefonlar üzerinde özellikle kullanılan sosyal medya uygulamaları önemli bir rol alıyor. Sizlerin de bildiği gibi son zamanların popüler sosyal medya platformu instagram çok geniş kitlelere ulaştı.

Uygulamanın kullanıcılara sunduğu hikaye özelliğini çok beğendi. Instagram kullanıcıları hesapları içerisinde çeşitli hikayeler ile birbirinden farklı efekt, özelliğini kullanıyor. Gerek arka plan, gerek tema alternatifleri ile ilgi çekici fotoğraflar elde ediyor.

iPhone fotoğraflara Story ekleme

Tamda bu konu üzerinde inceleme yapılırken İOS 16 güncellemesi ile Apple kullanıcılar için yeni bir özelik getirdi. İOS 16 Kolaylıkla galeride yer alan resimleri story ekranına ekleyebilirsiniz.

İOS 16 ile fotoğrafı story ekranına ekleme işlemi artık çok basit. Bu makalemizde siz İOS kullanıcıları için İOS 16 ile fotoğrafı story ekranına ekleme adımlarını ele aldık. Şimdi hep birlikte aşağıda yer alan adımları inceleyelim.

k 3
İos 16 İle Fotoğrafı Story Ekranına Ekleme

iOS 16 fotoğrafı story ekranına ekleme adımları

1) İlk olarak telefonunuzdan galeri kısmına gelin.

2) Story ekranınıza eklemek istediğiniz resmin üzerine gelin ancak bu aşamada resmin üzerine uzun basılı tutun ve kopyalayın.

3) Daha sonrasından instagram uygulamasında story ekranına gelin uzun basılı tutun ve yapıştırmaya izin ver diyerek yapıştırın.

4) Bu alanda sadece resim değil bu yöntemi kullanarak çeşitli çisimleride kullanarak arka plana ekleyip çeşitli temalar oluşturabilirsiniz.

5) Daha sonrasında story paylaşımınızı tamamlayın.

Tüm yapılması gereken işlemler bu kadar. Şimdi sizlerde kendi çıkartmalarınızı kullanarak dileiğiniz gibi hikaye ve story hazırlayın ve paylaşın.

Adımlar zor görünüyor fakat oldukça basit. Benzeri bir çok yazımız sayfamızda yer almaktadır. Bir sonraki makalemiz Instagram Hikayeler’e Müzik Nasıl Eklenir? konusuna sayfamızdan ulaşabilirsiniz.