instagramda görüldü özelliği nasıl kapatılır

Instagram’da görüldü özelliği nasıl kapatılır? Sorunuzun cevabını birkaç adımda cevaplıyoruz.

Instagram, sosyal medya platformları arasında en popüler olanlardan biridir ve kullanıcılar arasında mesajlaşma imkanı sunar. Ancak bazen gönderdiğiniz bir mesajın karşı tarafa ulaştığını, karşı tarafın mesajı gördüğünü belirten “Görüldü” işareti, bazı kullanıcılar için rahatsız edici olabilir.

WhatsApp Image 2024 03 07 at 08.40.13
instagramda görüldü özelliği nasıl kapatılır

Instagram’da Görüldü Özelliği Nasıl Kapatılır?

  • Öncelikle Instagram uygulamasını açalım ve profil kısmına giriş yapalım.
  • Yan menü diye adlandırdığımız, sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklıyoruz.
  • Ayarlar ve gizlilik seçeneği ile ilerleyip sayfayı biraz aşağıya kaydırıp mesajlar ve hikaye yanıtları bölümüne giriş yapıyoruz.
WhatsApp Image 2024 03 07 at 09.44.50
Instagram’da Görüldü Özelliği Nasıl Kapatılır?
  • Mesajlar ve hikaye yanıtları bölümünden yukarıda görüldüğü gibi bir panel açılacak. Buradan okundu bilgisini göster diyelim ve açık olan okundu bilgisini kapatalım.

Instagram’da  görüldü özelliği bu adımlarla kapanmış olacak ve karşı taraf bunu anlamadan istediğiniz gibi mesajları okuyabileceksiniz.

instagram da yeni donem dm atarken dikkat 1200 332210
Instagram’da Görüldü Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram’da Görüldü Özelliğinin Kapalı Olduğunu Başkaları Anlar Mı?

Bu sorunuzun cevabı için çok kolaylıkla hayır, Instagram’da bir kullanıcının görüldü özelliğinin kapalı olmasını başka kullanıcılar anlayamaz diyebiliriz. Çünkü, bir kullanıcı Instagram’da görüldü özelliğini kapattığı zaman karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmez. Profilinde yada mesaj kutucuğunda bunu açıklayan, belli eden bir ibare bulunmaz. Fakat mesajlaştığınız kişi mesajlarınıza geri dönüp yanıt veriyorsa ve buna rağmen mesajınızın altında görüldü ifadesi yer almıyorsa bu kullanıcının görüldü özelliğini kapattığı aşikardır.

Bazen mesajlaştığımız kişiler yakın çevremiz, arkadaşlarımız, ailemiz dahi olsa günden güne değişen ruh halimize bu özellik çok iyi gelecek. Instagram gibi daha çok zaman geçirmek için, eğlenmek için tercih ettiğiniz bu platformda mesajlara cevap vermek istemeyişinizi anlayışla karşılıyoruz. Bu Yazımızda sizlere Instagram’da görüldü özelliğinin kapatılabilir oluşunu sunduk.

Not: İşlemlerde herhangi bir sorun yaşarsanız, farklı bir internet ve telefondan denemenizde fayda olacaktır. Eğer sık yaptığınız bir şeyden dolayı şüpheli görülmüşseniz, hesabınızı bir süre kullanmayarak beklemeniz en mantıklı adım olacak.

bir diğer konumuz: İnstagram Mesaj İstekleri Görünmüyor