Instagram, bu yaz İngiltere’deki Siyah futbol yıldızlarının takımlarının Euro 2020 finalini kaybetmesinin ardından ırkçı mesajlarla bombalanmasının ardından haberlerde yer aldı. Instagram, DM ve Yorumlara Artık İzin Veriyor.

Bugün şirket , üç güvenlik özelliğinin tanıtılması davranışların bir kısmının tekrar olmasını engellemeye çalışıyor. Instagram, DM ve Yorumlara Artık İzin Veriyor.

Instagram DM ve Yorumlara Artık İzin Veriyor

Bunların arasında “sınırlar” denen bir şey var. Bunu açmak, sizi takip etmeyen veya yakın yorum yapmasını veya DM göndermesini engeller. Bu özellik, bugün küresel olarak herkes tarafından kullanılabilir ve Instagram. Büyük olasılıkla bir dizi yanıt bekleyen işletmeler ve içerik yararlı olacağına işaret ediyor.

Tabii ki, yorumları veya DM’leri tamamen kapatmak da bir çözüm. Ancak Instagram, bunun kullanıcıların olumlu. Şekilde etkileşim kurma olasılığını tamamen ortadan kaldırdığı için bir alternatif daha sunuyor. Şirket ayrıca tanımadığı kişilerden çok fazla DM veya yorum alan kişileri uyarmanın da bir yolunu test ettiğini duyurdu. Instagram, DM ve Yorumlara Artık İzin Veriyor.

Bunun topluluklarıyla olumlu bir şekilde etkileşim kurma insanlar için bir çözüm olduğunu söylüyor. Şirket ayrıca, aktivitede bir artış tespit ettiğinde açmalarını önceden önermenin “yollarını araştırdığını” söylüyor.

Ek olarak Instagram, Nisan ayında başlatılan ve insanların rahatsız edici kelimeler. İfadeler ve emoji içeren DM’leri otomatik olarak. Filtrelemesine ve onları gizli bir klasöre göndermesine olanak tanıyan gizli kelimeler özelliğini geliştiriyor.

Instagram Güncellemelere Devam Ediyor

Bu özellik artık potansiyel olarak rahatsız edici kelimeler, daha geniş bir listesine sahip. Ve son olarak, uygulama rahatsız edici yorumlar göndermeye çalışan kişilere daha sert uyarılar veriyor. (Bu tür mesajlaşma zaten vardı, ancak yalnızca biri birden çok kez göndermeye çalıştığında ortaya çıktı.)

Şirket bir basın açıklamasında, “Bu yeni özelliklerin, insanları ırkçı, cinsiyetçi, homofobik veya başka herhangi bir istismar türü olsun, taciz edici içerik görmekten daha iyi koruyacağını umuyoruz” diye yazıyor. “Kötüye kullanım amaçlı içeriği daha hızlı bulup kaldırmak için sistemlerimizi geliştirmek. Bunu yayınlayanları sorumlu tutmak da dahil olmak üzere yapılacak daha çok şey olduğunu biliyoruz.”

Futbol yıldızlarının ırkçı tacizi – Bukayo Saka, Marcus Rashford ve Jadon Sancho – İngiltere Futbol Federasyonu ile birlikte Prens William ve İngiltere başbakanı Boris Johnson’ı konuşmaya zorladı . Instagram’ın kesinlikle bir şeyler yapması gerekiyordu ve bu yeni özellikler, en azından onları bulan insanlara biraz yardım sağlayabilir.