ndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür
İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür

Yazımızda indirme bekleniyor sorunu nasıl giderilir, sizi bilgilendirmekteyiz.

Google Play Store, Android işletim sistemli cihazlar için en önemli uygulama mağazalarından biridir. Ancak bazen Google Play Store üzerinden uygulama indirirken indirme bekleniyor hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun kullanıcıların uygulama indirme işlemini tamamlayamadığı ve uygulamayı kullanamadığı anlamına gelir. Bu makalede Google Play Store’da indirme bekleniyor hatası ile karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiği konusunda bazı ipuçları yer almaktadır.

 İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Google Play Store’da indirme bekleniyor sorunu, internet bağlantınızda bir problem olduğunda ortaya çıkabilir. Dolayısıyla ilk önce internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Kablosuz ağa bağlıysanız, Wi-Fi sinyalinin yeterince güçlü olduğundan ve doğru ağa bağlandığınızdan emin olun.

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür Adım Adım
Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür

Eğer mobil veri kullanıyorsanız, işletim sisteminizin internet bağlantısının açık olduğundan emin olun.

 Cihazınızı Yeniden Başlatın

Cihazınızı yeniden başlatmak Google Play Store’da indirme bekleniyor sorunu çözümü olabilir. Cihazınızı yeniden başlatmak için güç düğmesine basılı tutun ve ”yeniden başlat” seçeneğine dokunun. Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra Google Play Store uygulamasını açın ve indirme işlemini yeniden başlatın.

 Google Play Store ve Google Play Hizmetler Uygulamalarını Güncelleyin

Google Play Store ve Google Play Hizmetleri uygulamaları, indirme bekleniyor hatası gibi sorunların çözümü için güncelleme alabilirler. Bu nedenle Google Play Store ve Google Play Hizmetleri uygulamalarınızın güncel olup olmadığını kontrol edin ve güncellemeleri yükleyin. Google Play Store’u güncellemek için öncelikle uygulamayı açmanız gerekiyor. Daha sonra sol üst köşede bulunan menü simgesine dokunun ve açılan menüden ”ayarlar” seçeneğine tıklayın. Burada ”uygulama sürümü” seçeneğini göreceksiniz. Eğer güncelleme mevcutsa güncellemeyi indirin ve yükleyin. Bu indirme bekleniyor sorununun çözümü olabilir. Daha sonra indirme işlemini tekrar deneyin.

 Google Play Store Verilerini Temizleyin

Google Play Store verilerinin temizlenmesi uygulamanın düzgün çalışmasına yardımcı olabilir. Verileri temizlemek Google Play Store’un tüm ön belleğini ve çerezlerini temizler. İşte Google Play Store verilerini temizlemenin adımları:

İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür
İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür

– Google Play Store uygulamasını açın.

– Ayarlar’a gidin.

– Uygulama ayarlarına dokunun.

– Google Play Store’u bulun ve üzerine dokunun.

– Verileri temizle seçeneğine dokunun ve onaylayın.

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür
Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür

– Google Play Store uygulamasını kapatın ve tekrar açın.

– İndirme işlemini yeniden başlatın.

 Google Play Store Önbelleğini Temizleyin

Google Play Store önbelleğini temizlemek de indirme bekleniyor sorunu çözmenin bir başka yolu olabilir. Bunun için Ayarlar uygulamasını açın ve ”uygulamalar” seçeneğine tıklayın. Burada ”’Google Play Store” uygulamasını bulun ve üzerine dokunun. Daha sonra ”önbelleği temizle” seçeneğine dokunun.

 Depolama Alanınızı Kontrol Edin

Cihazınızın depolama alanı doluysa eğer uygulama indirme işlemi başarısız olabilir. Bu nedenle cihazınızın depolama alanını kontrol edin ve gereksiz dosyaları silin. Ardından Google Play Store’u yeniden açın ve indirme işlemini yeniden başlatın.

Satın alma işlemleri için https://play.google.com/store/games?hl=tr&gl=US tıklayınız.

Sonuç olarak, Google Play Store’da indirme bekleniyor sorunu farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Ancak yukarıdaki bazı ipuçlarından biri veya birkaçını uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Eğer hala sorun yaşıyorsanız cihazınızın üreticisi veya Google Destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlişkili makaleler;