Tiktok videoları kaydetmek için yöntemler
Tiktok videoları kaydetme

Bu yazımızda sizlere Tiktok videoları kaydetme nasıl yapılır ve bu konuda yaşanan sorunlar hakkında bilgi veriyoruz.

TikTok, kısa süreli ve yaratıcı videoların paylaşıldığı popüler bir sosyal medya platformudur. Platformda beğendiğiniz veya ilginç bulduğunuz videoları kaydetmek istiyorsanız, bu makalede size TikTok videolarını kaydetme konusunda farklı yöntemleri ve ipuçlarını anlatacağız.

Ancak unutmayın ki TikTok’ta paylaşılan videoların izin alınmadan yeniden kullanılması veya paylaşılması yasal sorunlara yol açabilir. Her zaman videonun sahibinin izni olup olmadığını kontrol ediniz.

İzlediğimiz videoları bir başkasıyla paylaşmak üzere telefonumuza kaydetmek istediğimizde kaydet seçeneği gelmiyor ve işlem başarısız olabiliyor.

Bizlerde bu makale Tiktok videoları kaydetme nasıl yapılır detaylı olarak anlatıyoruz.

Tiktok Videoları Kaydetme Nasıl Yapılır?

TikTok, kendi platformunda videoları kolayca paylaşma veya kaydetme seçeneği sunar. İşte bu yöntemle TikTok videolarını kaydetme adımları:

  • Beğendiğiniz veya kaydetmek istediğiniz videoyu açın.
  • Sağ alt köşede bulunan paylaş butonuna dokunun (sağa doğru ok işareti).
  • Videoyu Kaydet” seçeneğine dokunun.
  • Video galerinize kaydedilecektir.

Ancak bazı videolarda videoyu kaydet seçeneği gelmiyor. Bunun sebebi ise izlediğiniz videoyu paylaşan hesap ile ilgilidir.

Paylaşan kişi tarafından hesabı herkese açık olarak değiştirdiğinde, video kaydetme ayarın açık veya kapalı olmasını seçebiliyor. Video indirmeleri ayarını kapatırsa TikTok’taki diğer kişiler de yayınladığınız videoları indiremiyor.

Bu ayarı kapattığında, insanlar daha önce yayınlanan videoları ve gelecekteki videoları da indiremez.

Tiktok videoları kaydetmek için yöntemler
Tiktok videoları kaydetme

TikTok’ta paylaşılan videoları kaydetmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise ekran kaydı yapmaktır. İşte bu yöntemle TikTok videolarını kaydetme adımları:

Akıllı telefonunuzun ekran kayıt işlevini kullanarak TikTok uygulamasını açın. Beğendiğiniz veya kaydetmek istediğiniz videoyu oynatın.

Ekran kaydını başlatın ve videonun tamamını veya istediğiniz bölümünü kaydedin. Ekran kaydını durdurun ve kaydedilen videoyu galerinize kaydedin.

Eğer kaydet butonu var ancak indirme sırasında hata alıyorsanız depolama alanınız çok dolu olabilir. Cihazı depolamasını kontrol ederek gerekirse açıp tekrar deneyiniz.

Tiktok videoları kaydetme sorunu
Tiktok videoları kaydetme

TikTok videolarını kaydetmek için farklı yöntemler mevcuttur, ancak her birinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

Her zaman videoları kaydederken kişilerin ve uygulamanın gizlilik ve telif haklarına saygılı olun ve izin almadan videoları kullanmaktan kaçının. Telif haklarını yardım merkezi üzerinden inceleyebilirsiniz.  Ayrıca, videoları kişisel kullanımınız veya izleme amacıyla kaydetmeye özen gösterin ve ticari kullanım için videoları indirirken dikkatli olunuz.

Böylece sizlere Tiktok video kaydetme nasıl yapılır ve sorun yaşıyorsanız çözümleri nelerdir anlattık. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: