Google Play Store web sitesi, son yeniden tasarımın birkaç yıl önce yapılmasından bu yana oldukça eski görünüyor. Birkaç yıl geç de olsa dileğimize kavuşuyoruz gibi görünüyor. Bir tahminci, web’deki kullanıcılar için Play Store uygulamasına benzeyen, yalnızca daha büyük ve tabiri caizse daha abartılı görünen tamamen yeniden tasarlanmış bir deneyim görüyor.

Geçtiğimiz yıllarda alıştığımız gri arka planı görmeyeceksiniz ve aynı zamanda iç içe kenar çubuğu da gitti. Bu bölümlerin her birine dokunarak cihaza göre filtreleme yapabilirsiniz. Telefon, tablet, TV, Chromebook, saat ve araba uygulamaları.Sunucu tarafında bir anahtar gibi görünüyor ve seçili kullanıcılar ve ülkeler için test ediliyor.

google play resim 1

 Geçtiğimiz yıllarda alıştığımız gri arka planı görmeyeceksiniz ve aynı zamanda iç içe kenar çubuğu da gitti. Bu bölümlerin her birine dokunarak cihaza göre filtreleme yapabilirsiniz. Telefon, tablet, TV, Chromebook, saat ve araba uygulamaları.

Daha önce kenar çubuğunda görebildiğinizi, şimdi sağ üst köşedeki hesap değiştiriciye dokunduğunuzda bulacaksınız. Burada kitaplığınız, cihazlarınız, abonelikleriniz, ödeme yöntemleriniz. Sipariş geçmişiniz, etkinliğiniz, ödülleriniz, ayarlarınız ve ihtiyacınız olan diğer tüm öğeler gibi çeşitli öğeleri göreceksiniz. Bu öğelerin sol gezinme çubuğundan kaldırılması işleri kesinlikle iyileştirirken.

Google Play de yenilikler

Uygulama adı solda büyük bir kutucukta gösterilirken sağda büyük simgeyi göreceksiniz.  Ancak şirket henüz bu konuyla ilgili bir yorumda bulunmadı. Günümüzde şirketler daha sade ve modern bir görünüm tercih ediyorlar.

Sipariş geçmişiniz, etkinliğiniz, ödülleriniz, ayarlarınız ve ihtiyacınız olan diğer tüm öğeler gibi çeşitli öğeleri göreceksiniz. Bu öğelerin sol gezinme çubuğundan kaldırılması işleri kesinlikle iyileştirirken.

Google Play Store için de durum farklı değil. Uygulama sayfasında indirme numaraları, derecelendirmeler. Yaş kısıtlamaları gibi şeylerin yanı sıra uygulamanın kendisiyle ilgili diğer tüm bilgileri göreceksiniz.

google play resim 2

Oyunlar otomatik olarak oynatılan fragmanlara sahip olacak, arama ise artık otomatik tamamlama önerilerine sahip olacak. Yalnızca belirli ülkelerde ortaya çıkıyor.Uygulama adı solda büyük bir kutucukta gösterilirken sağda büyük simgeyi göreceksiniz.

 Ancak şirket henüz bu konuyla ilgili bir yorumda bulunmadı. Günümüzde şirketler daha sade ve modern bir görünüm tercih ediyorlar. Daha fazla kullanıcıya sunulduğunda, muhtemelen resmi bir duyuru alacağız.