Honor 50 Hardreset ve Sıfırlama Nasıl Yapılır ? Desen Kilidini Unuttum Nasıl Sıfırlayabilirim ?

Honor 50 Hardreset ve Sıfırlama Nasıl Yapılır? Öncelikle bildiğiniz gibi hard reset yani tamamen sıfırlama işlemleri telefon tablet gibi mobil tabanlı cihazlara yapılıyor.

Bu işlemin nedeni ise genel olarak ekran kilidini unutmak, telefonun sıfırlamayı istemek gibi sebepler var. Bu yazımızda huawei markasının alt markası olan honor markasının sunduğu honor 50 cihazının hard reset işlemlerini ve bunun nasıl yapılacağını anlatacağız.

İlginizi çekebilir: Twitter Trol nedir?

Hatırlatmadan geçmek istemedik, bu işlemi yaparsanız telefonunuzda olan bütün fotoğraf video rehber dosyalarınızı sileceksiniz. Herhangi bir veri kaybı yaşamak istemiyorsanız verilerinizi yedeklemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bunun için microSD kartları yada bulut tabanlı depolama sistemlerini de kullanmakta özgürsünüz.

Bu işlemler telefonunuzu tamamen ilk gün aldığınız hale geri getirir. Ancak android versiyonunu yada yazılım versiyonunda bir güncelleme yapılmışsa onu eski haine getirmez. Mevcut yazılım versiyonunuzu kullanmaya devam edersiniz bunu da atlamadan belirtmiş olalım istedik.

Ek olarak hard reset işlemi yapmadan önce hazırlamanız gereken bir takım koşullar da mevcuttur. Bunlardan ilki cihazımızın en az %50 şarj düzeyinden emin olmak hatta daha fazla da olsa mümkün mertebe cihazımız şarjdayken bu işlemi yapmak olacaktır. bu işlemler sağlanırken herhangi bir şekilde cihazımızı tamamen kapatmaya yada yeniden başlatmaya zorlamamamız gerekiyor. Aksi durumlarda cihazımız “brick” olacaktır. yani bir tuğladan farkı kalmayacaktır. tabii ki bu durmun da çözümü var ancak bunun için “j-tag” benzeri ürünlere ihtiyaç duyacağınız için servise göndermek daha kolay olacaktır. Önemli hatırlatmalarımızı yaptığımıza göre şimdi işlemin oluşunu inceleyebiliriz. Ek olarak youtube kanalımızda da video anlatım olarak sunduğumuz bu yazımızın detaylı anlatımını Honor 50 hard reset videosunda bulabilirsiniz.

Honor 50 Hardreset ve Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Honor 50 Hardreset ve Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  1. öncelikle cihazımızı tamamen kapatıyoruz,
  2. telefonumuzun güç butonuna ve ses açma butonuna aynı anda basılı tutmaya başlıyoruz.
  3. ekranımıza ses tuşları ile yönlendireceğimiz sayfa gelecek.
  4. bu sayfada “clear data” seçeneğini seçiyoruz.
  5. seçim sonrası gelen yeni ekranda “factory reset” butonunu kullanıyoruz.
  6. yeni gelen ekranda ise klavyemiz açılıyor ve burada işlemi onaylamak için “yes” yazıyoruz.
  7. sıfırlama işlemi bu şekilde bitiyor ve “factory reset” yazan ekrana geri geliyoruz.
  8. burada “back” butonuna dokunalım ve sonraki ekranda “restart” seçeneğini seçelim.
  9. telefonumuz dil ülke gibi seçeneklerin olduğu ekrana geldi. Sıfırlanan  bu cihazı istediğiniz gibi kurup kullanmakta özgürsünüz.