Facebook’ta reklamlarım reddedildi diyorsanız ve sorunu çözmek için arayış içerisindeyseniz bu makalemizi okuyarak sorununuzu çözüme kavuşturusunuz. Facebook veya İnstagram’da verdiğiniz reklam reddedildiğinde size e-posta gönderir (bildirimleriniz etkinleştirilmişse) ve sizi ret nedenini bulabileceğiniz Hesap Kalitesi sayfasına yönlendirir. Bu, aşağıdakilerden birine karar vermenize yardımcı olabilir:

  • İlkelerimize uymak için reklamınızı düzenlemek veya yeni bir reklam oluşturmak

veya

Not: E-posta bildirimlerinizin gönderildiği e-posta adresini kontrol etmeniz gerekiyorsa Reklam Yöneticisi’nde Ödeme Ayarlarınızın İşletme Bilgileri kısmına gidin.

Yaptırım çalışmalarının etki düzeyini korumak için sistemlernin ihlalleri nasıl belirlediğine dair ayrıntılı bilgileri paylaşmaz. Çünkü insanların değerlendirme sistemlerni atlatmak için bu bilgileri kullanmasını istemez.

Bir reklamın düzenlenmesi veya yeni bir reklamın oluşturulması

Reklamınız Reklam İlkelerimize uymadığı için reddedildiyse ihlale bağlı olarak, ilkeyi ihlal eden görsel, video, metin, hedefleme veya yönlendirme sayfası gibi bileşenleri güncelleyerek sorunu giderebilirsiniz. Reklam Yöneticisi’nde reklamınızı nasıl düzenleyeceğinizi öğrenin.

Bazı reklam türleri düzenlenemez. Bir reklamı düzenleyemez veya düzenlememeyi tercih ederseniz yeni bir reklam oluşturabilirsiniz. Her iki durumda da bu reklamlar yeni olarak kabul edilir ve yayınlanabilmek için reklam değerlendirmesi sistemi tarafından değerlendirilir.

Reddedilen reklamınızın bir kez daha değerlendirilmesinin talep edilmesi

Reklamınızın yanlışlıkla reddedildiğini düşünüyorsanız Hesap Kalitesi kısmında kararın gözden geçirilmesini talep edebilirsiniz. Yeni bir değerlendirme talep etmek için:

  1. Hesap Kalitesi‘ne gidin.
  2. Reddedilen reklamların bulunduğu hesabınıza veya kataloğunuza tıklayarak bunu seçin.
  3. Yanlışlıkla reddedildiğini düşündüğünüz reklamları, reklam setlerini veya kampanyaları seçin.
  4. Değerlendirme Talep Et’e tıklayın ve Gönder’i seçin.

Talep edilen değerlendirmelerin durumunu dilediğiniz zaman Hesap Kalitesinde takip edebilirsiniz.

Kararı değiştirirsek reklamınız, kampanyanızla aynı durumda olur. Reklamınızla ilgili ilk karar geri çevrildiyse ve kampanyalarınız aktifse reklamınız otomatik olarak yayınlanmaya başlar. Reklam tekrar reddedilirse reddedilmiş olarak kalır ve aynı reklam için yeni bir değerlendirme talebi gönderemezsiniz.

İlk reklam değerlendirmesinden farklı olarak, reklam verenlerin yeniden değerlendirme taleplerini işlemek için değerlendirme uzmanı ekiplerinden daha fazla yardım alır. Ancak hız ve verimliliği geliştirmeye yardımcı olmak için sürekli olarak otomasyonu artırma yollarını değerlendirir. Reklam verenlerin reklamlarının reddedilmesi durumunda yeni bir değerlendirme talep etmelerine yönelik bir süreç oluşturmamızın amacı. Hata yapmamız durumunda bunun düzeltilmesine yardımcı olmaktır. Hem insanlar hem de makineler hata yapabildiğinden ve yaptırım uygulamamız kusursuz olmadığından yeniden değerlendirmede bile hataları düzeltemememiz olasıdır. Ancak hem ilk değerlendirme hem de ek değerlendirmeler için yaptırım uygulama sistemlerimizi geliştirmeye devam eder.

Bir reklamın yeniden değerlendirilmesini talep etmeniz, Facebook’taki itibarınıza hiçbir şekilde zarar vermez.

Facebook Reklam İlkelerinin Gözden Geçirilmesi